Новини
Екологія
За кордоном

Вперше статус «Заповідника темного неба» присвоєно цілій країні


Ним стала невелика острівна держава Ніуе в Полінезії.

Крихітний тихоокеанський острів Ніуе – одне з кращих місць на планеті для спостереження за зірками. Полінезійський острів, розташований на півдорозі від Фіджі до Островів Кука, отримав визнання Міжнародної асоціації темного неба (IDA) – організації, яка бореться проти світлового забруднення.

«Зірки і нічне небо мають величезне значення для способу життя Ніуе з точки зору культури, навколишнього середовища і здоров'я. Нація темного неба допоможе захистити нічне небо Ніуе для майбутніх поколінь місцевих жителів і гостей країни», – зазначив Фелісіті Боллен, генеральний директор Niue Tourism.

Щоб домогтися нового статусу влади острова зобов'язалися замінити всі вуличні ліхтарі більш енергоефективними лампами з м'яким світлом. Також були переобладнані системи освітлення в приватних будинках. На острові сподіваються, що ці заходи позитивно позначаться на економічному потенціалі острова в зв'язку зі зростаючим інтересом в світі до астротурізму.

Довідково:
Ніуе був відкритий в 1774 році англійським мореплавцем Джеймсом Куком. З 1900 року на острові було встановлено англійський протекторат, але вже через рік Ніуе був анексований Новою Зеландією. У 1974 році Ніуе став самоврядним державним утворенням у вільній асоціації з Новою Зеландією.

Наразі острів з населенням близько півтори тисячі осіб є одним з найменш відвідуваних держав на планеті. IDA зазначає, що туристи можуть потрапити на Ніуе з Окленда, звідки пасажирські літаки літають два рази в тиждень. Протягом дня вони можуть насолоджуватися плаванням, дайвінгом і відвідуванням печер.

Довідково:
IDA є всесвітньо визнаною організацією по захисту нічного неба. Організація взяла на себе ініціативу по виявленню і розповсюдженню інформації про негативні впливи штучного нічного освітлення на здоров'я людей, дику природу і зміну клімату. Згідно з дослідженням, проведеним Науково-технічним інститутом з вивчення світлового забруднення, ця проблема зачіпає 80% всієї суші на планеті.

Як повідомлялося раніше, світлове забруднення сягнуло морських глибин.