Новини
Україна
Екологія
Україна-суспільство

Вони хочуть пережити цю зиму: з першим снігом тварини опинилися під загрозою смерті


Чимало бездомних котів і собак не доживуть до весни при відсутності спального місця та їжі.

Зоозахисники закликають громадськість звернути увагу на чотириногих друзів, які опинилися під загрозою смерті з приходом зими. Найголовніші причини смерті бездомних тварин взимку– голод та переохолодження.

Нагадаємо, ДСНС попереджало про погіршення погодних умов найближчими днями.

«В Україні пішов сніг і з кожним днем стає все холодніше. Бездомні собаки і коти опинились під загрозою смерті від голоду і переохолодження», – пишуть в UAnimals.

Тож, побачивши бездомних тварин, українцям радять не проходити повз, а обігріти, нагодувати, а краще подарувати тварині дім і тим самим врятувати їй життя.

Шанс залишатися людьми

Полегшити долю бездомних тварин зовсім не складно – потрібна лише крапля доброти. Існує кілька простих способів, які допоможуть зробити життя вуличних котів та собак трохи кращим.

  • Найважливіше для бездомних тварин взимку – це гаряче харчування

Для прикладу, кішки при наявності нормального гарячого харчування спокійно адаптуються до холодів. Проте зверніть увагу, щоб вода або молоко були гарячими, але не кип’ятком – інакше тварини обпечуться.

  • Другий важливий момент – укриття

Найкращий варіант для кішки – відкривати на зиму для неї підвал. Для пса – облаштувати конуру під захистом стін будинку.

  • Захист

Іноді тваринам потрібно допомагати впоратися не тільки з холодом і голодом, а й з жорстокими людьми. Тож – говорити з людьми просто необхідно.

  • Дім

Найкраще, що ви можете зробити – подарувати нещасному псу або коту будинок, тепло, сім'ю, свою любов. Повірте, більш вірного друга вам не знайти.

  • Притулки

Ще один простий спосіб зробити життя бездомних тварин трохи легшим – допомогти притулкам кормом чи просто власним часом.

І, наостанок, не забувайте про пернатих. Птахам також у люті морози не легко знайти їжу. Облаштувати годівничку – це півгодини вашого часу, а також дві хвилини вдень на заповнення зерном. У такий простий спосіб можна врятувати не одне життя.