Волонтери допоможуть переяславцям покращити побутові умови
У місті Переяслав-Хмельницький члени волонтерського руху “Будуємо Україну разом” два тижні допомагатимуть багатодітним сім'ям покращити свої побутові умови.
– Волонтерський табір БУР приїде в Переяслав у першій половині вересня, – розповів координатор проекту , переяславець Ігор Янчук . – Як і зазвичай, бурівці допомагатимуть сім’ям, ремонтуючи їхні житла. Попередньо представники організації побували в шести родинах із міста й району. Для конкретної допомоги обрали багатодітну сім’ю із Виповзок, де виховується 14 дітей, і дві родини з міста: одна з них – багатодітна, а в іншій є людина з інвалідністю. У будинку виповзчан волонтери облаштують спальну кімнату. В одному помешканні переяславців оновлять підлогу в кімнатах, а в іншому – зміцнять фундамент будинку по всьому периметру. Бурівці залучають своїх майстрів-фахівців. Але було б добре, щоб і кожна родина знайшла майстра. Вимоги – щоб був комунікабельний і без шкідливих звичок.
Ще одне завдання бурівців — ремонт молодіжного центру (приміщення колишнього танцмайданчика “Сова” –ред.). Ми хочемо перетворити його на креативне місце для дозвілля молоді, для реалізації різних культурно-освітніх проектів. Волонтери розмалюють фасад будівлі, зроблять столи й дивани з піддонів, облаштують кімнату для ночівлі, типу хостелу. Також плануємо розділити внутрішній простір на окремі зони. Наприклад, в одній відбуватиметься тренінг, в іншій можна пограти в настільні ігри, в третій – почитати книгу. Тобто щоб кожен міг знайти заняття до душі. Зараз шукаємо дизайнера для проектування цього простору.
До міста приїдуть близько 50 волонтерів, які працюватимуть спільно з місцевими активістами. Кожен охочий переяславець може стати учасником проекту.
Проект стартує в травні з міста Дрогобич на Львівщині й закінчується в кінці жовтня. З найближчих до Переяслава населених пунктів у проект потрапили смт Немішаєве, теж із Київщини, і Золотоноша. Серед найбільших міст – Луцьк і Чернівці. У Фейсбуці є сторінка «Будуємо Україну разом». Там можна знайти необхідну інформацію, заповнити анкету, вказати місто, яке цікавить, і поїхати туди волонтером. Табори приймають молодь із 16 років (за письмової згоди батьків). Особи старші 18 років і місцеві волонтери такого дозволу не потребують.
Кошти на будівельні матеріали, харчування та проживання волонтерів фундація “Будуємо Україну разом” знаходить сама. Проекти частково фінансуються із держбюджету, залучаються кошти від благодійних фондів, бізнесу, пожертвування. Однак є потреба у фінансовій підтримці програми місцевими меценатами.
За інформацією "Вісник Переяславщини"