Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Технології

Водії складають екзамени «на камеру»


Регіональний сервісний центр МВС у Київській області сьогодні презентував процес відеофіксації практичного іспиту на право керування автомобілем. Захід відбувся у Вишгороді

Екзамен на водійське вміння «під наглядом» відеореєстратора водії складають з 24 грудня. Теоретичні іспити також супроводжуються відеозйомкою, але триваліший період – майже два роки. Поки що процес відеореєстрації здійснюється у тестовому режимі, однак уже на фінішному етапі – розробка законопроекту, яким буде закріплено обов’язковість такого відеосупроводу. Про це розповів заступник начальника Регіонального сервісного центру МВС в Київській області Сергій Петров сьогодні, 16 січня, на  презентації цього нововведення. Захід відбувся у Вишгороді.

Під час іспиту все, що відбувається на автодромі та у салоні навчального автомобіля, фіксується на камеру, яка встановлена в автівці. «Нововведення допомагає зменшити корупційну складову, уникнути можливих суперечностей під час складання іспиту та, за наявності, виявити правопорушення. У разі непорозумінь кандидат у водії матиме можливість оскаржити результати іспиту», зауважують у Регіональному сервісному  центрі МВС у Київській області.

ДОВІДКА. У 2019 році на Київщині було видано майже 32 тисячі посвідчень водія. В Україні – майже 416 майже посвідчень.

За словами Сергія Петрова, нині всі територіальні сервісні центри забезпечені необхідним обладнанням, серед якого, зокрема, і жорсткі диски, на яких уже  зберігається інформація про понад 900 практичних іспитів. «У тестовому режимі водій має теоретичне право відмовитись від відеофіксації, але навряд чи в цьому є сенс, адже одна з основних ідей нововведення – унеможливити  корупційну складову, а також – щоб водій міг оскаржити результати екзамену, якщо він з чимось не згодний, можливо, побачив якусь упередженість з боку екзаменатора».

Під час презентації процесу відеофіксації практичного іспиту на право керування автомобілем кандидат у водії Павло Самолюк саме складав практичний іспит. Адміністратор ТСЦ-3245 Віктор Піщулін, який був екзаменатором, зауважив що із завданням пан Павло впорався. А Самолюк признався, що було трошки «мандраджу», однак йому самому було цікаво, як це відбуватиметься, і зазначив, що відеореєстрація іспиту – непогана річ.

Начальник територіального сервісного центру МВС, що у місті Вишгороді Сергій Мазепа зауважив, що тут щодня проводять  по 30-40 іспитів, і досі водії від відеофіксації не відмовлялися.  «Більшість водіїв ставиться з розумінням і цікавістю до запровадження відеофіксації, вважають, що вона сприяє вдосконаленню складання іспитів, унеможливлює корупцію. І я теж вважаю, що це дуже позитивно».

ДОВІДКА. Нині закуплено 440 одиниць обладнання для відеофіксації водійських екзаменів, серед них – 19 мобільних приладів відеофіксації для екзаменаційних авто сервісних центрів МВС Київщини.

За словами Сергія Петрова, найближчим часом інструкція щодо відеофіксації іспитів буде затверджена законодавством. І тоді вона стане обов’язковою. В проєкті закону зазначено, що у випадку відмови від «зйомок» особа не буде допущена до іспиту. «На сьогодні всі сервісні центри забезпечені необхідним обладнанням, зокрема, й жорсткими дисками для зберігання відповідної інформації. Нині 10 днів зберігаються дані про перебіг іспиту. А коли почне діяти закон, можливо, цей термін буде збільшено».

Фото автора