Особистий "ПОГЛЯД": Найважливіші сюжети 2022 року
Рік, що минає, ні для кого з українців не був простим. Сповнений смутку, переживань, страждань, але також і надії – він залишає по собі чимало болю, а разом із нею й віру. Віру в завтра, в Перемогу, в те, що у відповідальний момент ти відчуєш поруч надійне плече. В цьому році кожен із українців тримав свій фронт: захисники, найважливіший, на фронті, бізнес – економічний, медики та волонтери – гуманітарний, співробітники ДТЕК – енергетичний, а журналісти – інформаційний. Ми поцікавилися в команди ІА "ПОГЛЯД", які сюжети для них були найважливішими та особливо запам'ятались в цьому 2022 році.
Назар, журналіст:
"Сюжет про надзвичайний стан набрав 830 тис переглядів. Саме в той час він був зроблений досить швидко, адже для нас було вкрай важливо донести нашим глядачам поточну ситуацію в країні. Те ж саме стосується і сюжету про квазіреспубліки Д/ЛНР".
Сюжет "Росія визнала "ДНР" та "ЛНР": реакція світу та можливі санкції" – дивись за посиланням.
Дмитро, оператор:
"Було емоційно важко знімати горе людей".
Сюжет "Розтрощений Мощун: село, яке стало щитом для Києва" – дивись за посиланням.
Сюжет "руський “мир” у Бородянці: жахи терору" – дивись за посиланням.
Сюжет "Закатована "Яблунька"! Історія мікрорайону Бучі, який став епіцентром злочинів російських окупантів" – дивись за посиланням.
Ліза, режисерка монтажу:
"Зазвичай я монтую емоційно відсторонено, більше уваги приділяю співпадінню сенсу з картинкою. Але був один сюжет, там у закадрі було про те що у деокуповане місто повертається життя: " і от ми на заході де знов усміхнені діти…". І я починаю шукати у назнятому дітей, радісних дітей, а їх немає, там маленькі похмурі обличчя з відбитком війни. Тоді я мабуть вперше з початку війни емоційно відреагувала на те що монтую".
Сюжет "Спортивне життя повертається до Гостомеля" – дивись за посиланням.
Олександр, оператор:
"Мені врізалось в пам'ять та запам'яталось як ми знімали в Ірпені історії людей та нашого колегу з "Погляду", а також історія виробництва кави в Гостомелі, та історії волонтерів з відбудови житла в Бородянка та Загальцях".
Сюжет "Ірпінська Криничка та врятовані життя містян" – дивись за посиланням.
Олексій, оператор:
"Усі вони особисті.
Два про дім де я жив, мікрорайон Романівка. У сюжеті розповідали що художника я зустрів випадково біля свого дому. Ми з ним обидва захоплювалися цими місцями ще до війни. І так само нас обох вразило за живе, те що сталося. І ми обидва вирішили зробити те що любимо і вміємо найкраще для місця яке нас захоплювало
Другий про будинок де квартира бабусі, історія родини яка його охороняла, і не дала мародерам щось вкрасти, а тваринам загинути.
Про Офіс зрозуміло чому. Це моя робота, він найбільше постраждав і було для себе, в першу чергу, важливо про це розказати/показати".
Сюжет "Де шукає натхнення український художник Анатолій Зорко і чому мистецтво проти війни" – дивись за посиланням.
Сюжет "Стійкий Ірпінь. Стійкі ірпінчани" – дивись за посиланням.
Галина, журналістка:
"Цього року мені найбільше відгукнулась робота над сюжетом про фільм "Гостомель. Історія одного будинку". Це документальний фільм про мешканців будинку, які об‘єднавшись пережили окупацію та разом покинули захоплене росіянами селище. Загалом, для мене це історія про те, як підтримка один одного у важкі часи допомогла вибратись з темряви. Власне, цього року, я також зрозуміла наскільки цінною може бути підтримка навіть від незнайомих людей. Коли, я зі своєю сім‘єю на початку березня евакуювалися з України - нас прийняла до себе в дім польська родина. За три місяці проживання ми дійсно стали рідними. Цей фільм для мене про те, що незважаючи на смерть, страждання та руйнацію, яку приносить війна, навіть у найскладніший період варто продовжувати любити, вірити і допомагати один одному".
Наталія, медіаменеджерка:
"Історія Михайла була серед кількох інтерв'ю, які знімали Марія Ковальова і оператор Дмитро Маркевич за межами Київщини в інших регіонах. Але разом з цим в роботі над сюжетом було розуміння наскільки все перетинається в Україні і маленький наш світ. Бо поранений воїн розповідав, що повернувся в Україну з Непалу після дзвінка мами, яка сказала йому про канонади вибухів над Гостомелем, які вона чула з Ірпеня.
Сюжет про насінневі скульптури про силу мистецтва, яке здатне переосмислити важкі досвіди і допомагає пережити травми і через дію, і через образи, і через потужні меседжі універсальною мовою, яка не потребує перекладу.
Сюжет про прем'єру фільму, в фокусі уваги якого сусіди одного із ЖК в Гостомелі запам'ятався тим, як історія порятунку здатна гуртувати людей і ставати мотиватором для творчого висловлювання. Цей фільм і для мене та нашої редакції був одним із аргументів, що історія нашої команди Погляду є не менш цінною і важливою. А тому наразі ми збираємо свідчення колег і створюємо документальний фільм про наше медіа після 24 лютого".
Сюжет "Ірпінь опалений війною і насінневі скульптури Юлії Маклюк" – дивись за посиланням.
Ігнат, режисер монтажу:
"Бувають теми цікаві, бувають ні, я не можу виділити якийсь сюжет окремо. Навряд чи чуже життя, проблеми чи радості можуть чіпляти когось дуже сильно. Скоріш можна говорити про складні і легкі теми. Про творчих людей, ідейних, сильних монтувати легше. Багато матеріалів, сформовані думка і вислови, чіткі принципи. На такі сюжети багато матеріалів, архіву, статей. Я можу сказати напевне, що кожну історію, кожну емоцію я пропускаю через себе. Намагаюся зрозуміти мотиви тих чи інших вчинків. Тому, чи важлива чи ні, всі теми лишають якийсь слід".
Також читайте матеріал про "ПОГЛЯД", в якому ви дізнаєтеся, як команда інформаційної агенції працює в умовах відключень.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.