Блоги

Владлен Мараєв: Григорій Сковорода, деміфологізація канонічного образу

Історія Без Міфів разом із каналом Культуртригер підготували особливий випуск присвячений постаті Григорія Сковороди.

Владлен Мараєв: Григорій Сковорода, деміфологізація канонічного образу - зображення

Розповідаємо про маловідомі перипетії життєвого шляху видатного українського мислителя. Що не так зі сковородинським міфом, чому росіяни намагаються присвоїти його спадщину собі, які основні філософські концепти розвивав Сковорода, що таке "нерівна всім рівність", "сродна праця", "кордоцентризм" і який саме світ ловив Сковороду, але так і не спіймав.

3 грудня 2022-го минуло рівно 300 років від народження Григорія Сковороди – найвидатнішого українського філософа.

Якими були основні перипетії його життєвого шляху, що не так зі сковородинським міфом і чому росіяни хочуть присвоїти собі українського мислителя – розповідає поетка, перекладачка і філологиня Елла Євтушенко, співведуча каналу “Культуртригер”.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Владлен Мараєв

Раніше у своєму блозі Владлен Мараєв розповідав, про фіно-угорські народи: чи є росіяни мокшами?

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.