#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Здоров'я
Київщина-суспільство
Київ

Віталій Кличко просить МВС посилити контроль за дотриманням обмежувальних заходів у Києві

24.03.2020 Косянчук Інна 0

Міський голова Києва зауважив, що столиця, яка приймає велику кількість українців з-за кордону, залишилась сам-на-сам із загрозою швидкого поширення інфекції

Статистика кількості людей, які захворіли на коронавірус у Києві, від міського голови столиці Віталія Кличка та Міністерства охорони здоров’я дещо відрізняється. За даними МОЗ, у Києві на сьогодні, 24 березня, підтверджено 29 хворих на COVID-19. За даними Кличка – 28. Про це від повідомив на брифінгу 24 березня, зауваживши, що загалом протестовано 1297 киян. Більшість із тих, хто захворів, привезли інфекції з-за кордону.

Віталій Кличко звернув увагу на те, у чому він вбачає тривожність нинішньої ситуації. «В Україну останніми днями спецрейсами прибувають десятки тисяч українців. Більшість – в аеропорт Бориспіль, менша частина на Київський залізничний вокзал. Рішення про повернення українців приймала МЗС, а з проблемою потенційно інфікованих людей на вулиці і загрозою швидкого  поширення інфекції – столиця залишається сам-на-сам. Я переконаний, що профільні державні органи повинні підключитися до контролю за здоров’ям людей, які прибувають. До контролю того, в яких санітарно епідеміологічних умовах приймають пасажирів  аеропорту. Там уже натовпи і черги. А також жорстко інформувати на кордоні, що ті, хто прилетів, мають 2 тижні перебувати вдома на самоізоляції, і розуміти про відповідальність за порушення її норм. Бо сьогодні складається безконтрольне імпортування інфекції у столицю», зазначив міський голова Києва.

Також він звернувся до МВС з проханням посилити контроль за дотриманням обмежувальних заходів, і до підприємств і організацій – щодо виконання ними умов дистанційної роботи співробітників. «Бо ми обмежили користування громадським транспортом, видали спецквитки і отримуємо тисячі заявок від держаних установ на проїзд їхніх співробітників. Ми сьогодні маємо обмежити кількість соціальних контактів і неухильно дотримуватися правил карантинну».

Відповідаючи за запитання журналістів про те, за яких умов можливе запровадження надзвичайного стану в Києві, Кличко відповів: «Сьогодні ситуація ще контрольована, але якщо вона буде різко погіршуватися, у нас не буде іншого виходу, як запровадити жорсткіші заходи: обмежувати пересування містом, закривати в’їзди і виїзди зі столиці, вкрай обмежувати пресування містом людей. Але сьогодні багато залежить від киян. Якщо вони будуть виконувати правила обмеження, то загострення можна уникнути», Також Кличко звернув увагу, що чимало європейських країн вже запровадили  надзвичайний стан.

Фото Укрінформ