Культура
Київ

ВИСТАВКА: ВАСИЛЬКІВСЬКА МАЙОЛІКА: ОМЕЛЯН ЖЕЛЄЗНЯК

Один з авторів, представлених на виставці «Український фенікс. Васильківська майоліка», яка нині триває в музеї – художник-кераміст Омелян Желєзняк (1909 – 1963).

ВИСТАВКА: ВАСИЛЬКІВСЬКА МАЙОЛІКА: ОМЕЛЯН ЖЕЛЄЗНЯК - зображення

Один з авторів, представлених на виставці «Український фенікс. Васильківська майоліка», яка нині триває в музеї – художник-кераміст Омелян Желєзняк (1909 – 1963).

Розповідає куратор виставки Ірина Бекетова:

«Творчість Омеляна Желєзняка, його майстерність та знання вплинули на формування художнього стилю Васильківського майолікового заводу.

Під час свого відрядження на підприємство у 1960-1961 роках майстер допомагав васильківським колегам у розробці пластики зооморфних творів та ділився досвідом використання сучасних полив.

Він створив цілу галерею неповторних образів, наділяючи їх яскравими індивідуальними рисами, тонкою психологічною характеристикою. Розписані твори Омеляна Желєзняка кольоровими поливами відновного вогню. Їх впровадила та часто декорувала роботи майстра Ніна Федорова, під керівництвом якої він працював в «Софійській гончарні». Соковиті та насичені сині, зелені, жовті, чорні, сріблясті та безліч їх відтінків поливи створювали колористичне багатство творів».

ВИСТАВКА: ВАСИЛЬКІВСЬКА МАЙОЛІКА: ОМЕЛЯН ЖЕЛЄЗНЯК - зображення

Омелян Савелійович Желєзняк народився у селі Олешня – відомому гончарському осередку північно-західної Чернігівщини.

На початку 1920-х років переїхав до Києва, де працював як кустар, виготовляючи на продаж різноманітний посуд.

З 1930 працював у Києві на цегельному заводі. Від 1946 – у майстерні архітектурно-художньої кераміки Академії архітектури та будівництва УРСР, Софійській гончарні.

Роботи Заслуженого майстра народної творчості УРСР експонувалися на Міжнародних художніх виставках у Парижі (1957), Софії (1958), Нью-Йорку (1959), Будапешті (1965), Монреалі (1968).

Запрошуємо на виставку «Український фенікс. Васильківська майоліка», яка розповідає про історію Васильківського майолікового заводу, його провідних митців та демонструє близько 90 творів васильківських майстрів.

Чекаємо вас в музеї кожного дня, крім понеділка та вівторка з 11 до 17:00, каса музею – до 16:45.

Виставка триватиме до 31 липня 2022 року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.