#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Відповідальність за вакцинацію несе Степанов, – вважає половина опитаних українців

10.03.2021 Надiя Проценко 0

Що думають українці про зростання випадків коронавірусу, запровадження жорсткого карантину та темпи вакцинації, читайте далі.

фото: КОДА

На початку березня соціологічна група «Рейтинг» провела опитування, вибірково опитавши 2500 респондентів віком від 18 років.

Виявилося, що 69% опитаних українців вважають, що країна загалом рухається у неправильному напрямку, 22% – у правильному, а 9% – не визначилися.  

При цьому 37% респондентів вважають, що рівень захворюваності на коронавірус в Україні зростає, 34% говорять, що він не змінюється, а 20% – зменшується.

Водночас більше половини опитаних українців (56%) підтримують запровадження жорсткого карантину, якщо захворюваність на коронавірус суттєво зростатиме, менше половини (41%) – протилежної думки.

Зокрема, дві третини опитаних підтримують закриття ресторанів, кафе та кінотеатрів на час локдауну. 58% не заперечують проти закриття спортзалів, 52% – шкіл, 47% – дитсадків. Натомість майже 80% респондентів висловилися проти зупинки міжміського та міського громадського транспорту.

фото: КОДА

Вакцинація в Україні

Майже половина опитаних українців (45%) вважають, що найбільшу відповідальність за своєчасну вакцинацію населення несе міністр охорони здоров’я Максим Степанов. При цьому 22% респондентів покладають відповідальність на президента Володимира Зеленського, по 10-11% – на парламент та головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, 5% – на прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Брифінг міністра МОЗ

Сам очільник Міністерства охорони здоров’я висловив незадоволення темпами вакцинації українців від коронавірусу під час брифінгу 9 березня:

«Відразу можу наголосити, що мене не влаштовують ці цифри. Я інше ставив завдання щодо темпів вакцинації... Можу сказати, що на кінець минулого тижня ми повинні були вже вийти на 10 тисяч осіб на добу, яких ми повинні були вакцинувати. І далі збільшуючи цю кількість. Як бачимо, ми вийшли на трішечки більше ніж 3 тисячі», -

Максим Степанов

Станом на 10 березня в Україні щеплено 23 480 людей від початку вакцинальної кампанії. За минулу добу (9 березня) було вакциновано 4 362 осіб. При цьому до листа очікування вакцинації від COVID-19 станом на 9 березня записалось 201 209 громадян.

фото: КОДА

Очільник МОЗу порадив усім українцям убезпечити себе від хвороби шляхом дотримання не лише особистої гігієни, а й інформаційної: зокрема, не вірити різноманітним фейкам про якість і побічні ефекти вакцини, отримувати інформацію про коронавірус з офіційних джерел і дотримуватися рекомендацій МОЗ.

"Погляд" раніше писав, що від коронавірусу вакцинуватимуть вчителів до початку наступного навчального року.

Також читайте, як прищепився від COVID-19 далай-лама вакциною, яку використовують в Україні. Цією вакциною прищепилися також міністр охорони здоров’я Максим Степанов, президент Володимир Зеленський і головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.