Відкриття метро після карантину: стали відомі подробиці
Відповідно до планів, метрополітен будуть відкривати на останніх етапах послаблення карантину, і це буде відбуватись з певними обмеженнями для пасажирів.
Про це "Сьогодні" повідомили у Держпродпотребслужбі Києва.
"Метро запустять тільки після розпорядження уряду, і це буде зроблено саме в останній момент послаблення карантину. Думаю, що не раніше 1 червня. Головна умова – це зменшення захворюваності серед населення. Вона має бути не такою, як сьогодні – стабільно високою. За міжнародними стандартами встановлено, що термін такої динаміки визначається протягом 10-15 днів. Якщо спостерігатиметься зниження захворюваності загалом по регіону, то можна говорити про запуск метрополітену", – зазначив Олег Рубан, голова Держпродпотребслужби Києва.
На його думку, коли запрацює метрополітен, обов'язково будуть введені обмеження щодо допуску пасажирів на станції і в поїзди. При цьому пасажири мусять дотримуватися дистанції, носити індивідуальні засоби захисту під час поїздок, а на станціях має проводитися регулярна дезінфекція.
"Ми вивчаємо, як це відбувалося в інших країнах, зокрема, в Китаї. Думаю, це можливо здійснити також у Києві. Буде сформований певний фільтр, а також допуск на станції обмеженої кількості пасажирів. Наприклад, не пускати в вагони понад 100 осіб і контролювати від'їзд кожного складу зі станції. Все це можна здійснити, якщо правильно організувати роботу", – повідомив Рубан.
За словами Олега Рубана, у вагоні метро одна особа має перебувати на площі 10 квадратних метрів чи дотримуватися дистанції з іншим пасажиром в півтора метра. Якщо врахувати, що довжина вагона 20 метрів, а ширина 2,7 метра, то за озвученими нормами не так вже й багато людей зможе поміститись в один вагон.
"Ми маємо інформацію про кількість пасажирів на всіх станціях київського метро і зможемо все вирахувати, використовуючи досвід китайських колег. Однозначно до пропускання людей на станції і в вагони потрібно буде залучати співробітників поліції і Муніципальної варти. Так, будуть проблеми з чергами і з накопиченням пасажирів у вагонах. Але технічно це все можливо відрегулювати, заздалегідь все пояснивши людям", - стверджує очільник Держпродпотребслужби Києва.
Також в інтерв’ю РБК-Україна Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що метрополітен будуть відкривати на четвертому етапі пом’якшення карантину, коли протягом 10 днів поспіль кількість нових, не пов'язаних між собою випадків захворювання буде менше, ніж п'ять на область. Це стосується таких міст України, як Київ, Харків та Дніпро.
П'ять не пов’язаних випадків означатимуть, що епідемія остаточно йде на спад. За словами Віктора Ляшка, можливе адаптивне відкриття метрополітену, в залежності від епідеміологічної ситуації в конкретному місті.
"Подивимось, як вийде, чи зможемо ми так довго не відкривати метро з економічної точки зору. Знову ж таки, це буде питанням дискусії та відслідковування кількості випадків, готовності системи охорони здоров’я їх приймати", - зазначив Ляшко.
Зазначимо, сьогодні, 13 травня, мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу звернувся до Кабінету міністрів з проханням відновити роботу метрополітену у столиці з 25 травня.
"Я звертаюсь до уряду – після 22 травня, а точніше – з 25 травня (бо 22 – це п'ятниця, а потім два вихідних), дозволити відновити роботу метро в столиці», - сказав Кличко.
Міський голова Києва зауважив, що він проти запровадження спецперепусток для проїзду у метро, бо це лише створить у метрополітені величезні натовпи. Він підкреслив, що метро має працювати у звичайному режимі.