Новини
Україна
Україна-суспільство

Верховна Рада хоче змінити порядок військового обліку жінок (ВІДЕО)

21.09.2022
Вийняток становитимуть жінки, які медичну спеціалізацію.

Верховна Рада має намір дозволити жінкам ставати на військовий облік лише за їхнім бажанням, за винятком тих, хто має медичну спеціалізацію.

Член фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі повідомив, що відповідний законопроект в першому читанні підтримали 267 депутатів.

Згідно із ним жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з відповідною військовою обліковою спеціальністю з переліку, затвердженого Міністерством оборони, та придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком, можуть бути взяті на військовий облік військовозобов'язаних за власним бажанням.

Водночас законопроєкт передбачає, що жінки, які мають спеціальність або професію, споріднену з медичною діяльністю, братимуться на військовий облік військовозобов'язаних.

Нагадаємо, на початку вересня міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ, який вчергове відтермінував строки взяття жінок відповідних професій на військовий облік ще на рік - до 1 жовтня 2023 року.

До слова, ще влітку у Генштабі наголошували, що братимуться жінок на військовий облік лише за їхньою згодою.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.