#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
Повітря
Світ-суспільство

Вердикт кліматологів ООН: 2019 рік був другим найспекотнішим за всю історію спостережень

17.01.2020 Бобрик Юлія 0

В минулому році середня температура повітря була на 1,1°C вище, ніж в попередні роки.

Як повідомляють в ООН, минулий 2019 рік став другим найспекотнішим роком, тепліше був тільки 2016 й. Про це офіційно повідомили із Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Тож, на думку експертів, на тлі рекордних показників концентрації парникових газів в атмосфері ця тенденція продовжиться.

Також зазначається, що середні температури за останні п'ять років і десятиліття досягли рекордних значень, натомість з кінця доіндустріальної епохи середня глобальна температура піднялася на 1,1 ° С, а нагрівання океану досягло рекордного рівня.

Нагадаємо, у 2019 році зафіксований температурний рекорд Світового океану.

Проте підвищення температури – це ще не все, підкреслюють кліматологи ВМО. У минулому році, так само, як і протягом усього останнього десятиліття, стрімко танув крижаний покрив, до рекордних значень піднявся рівень моря, нагрівався океан, відбувалися екстремальні погодні явища. Все це чинить серйозний негативний вплив на здоров'я людини і навколишнього середовища.

Як повідомлялося раніше, останні тропічні льодовики скоро розтануть.

Натомість 2020 й рік «прийняв естафету» у 2019-го і почався з екстремальних погодних явищ. Проте за іншими даними на 2020 рік може припасти мінімум 11-річного сонячного циклу, в результаті чого в найближчі роки на Землі може настати міні-варіант льодовикового періоду.