Новини
Київ

Велика ділянка для забудови: київський завод «Більшовик» хочуть продати


Фото: Delo.ua

Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ), відомий як «Більшовик», збираються продати вже цього літа щонайменше за 1 млрд грн. За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на його території неможливо. Тому ці 35 га землі майже в центрі Києва Фонд держмайна включив до приватизаційного списку і планує продати на аукціоні (ймовірно, для забудови) в червні 2021 року.

У 2021 році Фонд державного майна (ФДМУ) завдяки розблокованій парламентом великій приватизації зможе залучити до бюджету України 12 млрд грн та продати завод «Більшовик». Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова ФДМУ Дмитро Сенниченко.

«Верховна Рада в першому читанні підтримала перелік заборонених до приватизації держпідприємств та скасувала заборону на проведення аукціонів великої приватизації! Саме так повинна діяти сильна держава - затверджувати політику та пильно слідкувати за її реалізацією. Це рішення на 12 000 000 000 гривень - саме стільки Фонд держмайна зможе залучити до бюджету на прозорих приватизаційних аукціонах у 2021 році. У 4 рази більше, ніж минулого року! Та я впевнений, що ми знов перевиконаємо план», -

Дмитро Сенниченко

Він розповів, що перші аукціони великої приватизації, зокрема, з продажу заводу «Більшовик», який розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги, відбудуться вже влітку. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.

«Об’єднана гірничо-хімічна компанія, київський завод «Більшовик», Президент Готель, а згодом й багато іншого - кожен інвестор знайде в нашому інвестиційному меню щось на свій смак. На наших очах розпочинається велика історія успіху. Невдовзі дослідники з усього світу почнуть вивчати феномен українського економічного дива!» - емоційно написав голова ФДМУ.

Фото: epravda.com.ua

Довідково

До слова, «Більшовик» (у 2018 році перейменовано на Перший київський машинобудівний завод) - одне з найстаріший підприємств столиці, яке сьогодні перетворилося на «руїни». Спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас.

Його заснували у далекому 1882 році чеські підприємці, а через 40 років націоналізувала радянська влада (тоді він й отримав назву «Більшовик»). У 1996 році на заводі працювало близько 6000 осіб, а в 2021-му залишилося трохи більше 200...

На території - понад 30 будівель, але як завод використовують лише 2, інші здають в оренду (на неї припадає до 80% заробітку) або пустують. Щороку підприємство має сплачувати в бюджет Києва 40 млн грн земельного податку. У 2020 році завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв про те, що в рамках «великої приватизації» держава виставила на аукціон декілька державних підприємств.

Також ми розповідали, що міністр юстиції України Денис Малюська намалював на в’язниці у Коцюбинському графіті. Напевне, таким чином посадовець хоче привернути увагу до цієї в’язниці, яку не вдалося продати з молотка через зависоку ціну.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.