Новини
Всесвіт

Вчені знайшли в метеориті позаземний білок, який пояснить, чи може бути життя у Всесвіті


Позаземний білок науковці знайшли в метеориті Acfer 086, який 1990 році виявили в Алжирі. Про знахідку, що може пролити світло на відвічне питання «чи є життя поза Землею?» вони розповіли на arXiv.

Наразі робоча вчених з Гарварда (США) ще не рецензована, проте сам факт відкриття вже заслуговує на увагу.

Варто зазначити, що за останні кілька років в метеоритах були виявлені й інші будівельні «блоки життя». Зокрема, нещодавно в двох метеоритах були виявлені молекули цукрів. Також вчені у різний час знаходили ціанід, рибоза та амінокислоти.

Використовуючи «сучасну» мас-спектрометрію, тепер вчені виявили те, що вони вважають білком, в метеориті під назвою Acfer 086, знайденому в Алжирі в 1990 році.

Хоча це і не прямий доказ існування позаземних живих істот, проте це відкриття дуже важливе. Адже життя, яким ми його знаємо, не може існувати без білка.

Варто зазначити, що команда вчених не лише знайшла амінокислоту гліцину з більш сильним сигналом, ніж попередній аналіз, а й виявила, що він пов'язаний з іншими елементами, такими як залізо і літій. Коли вони виконали моделювання, щоб побачити, що відбувається, вони виявили, що гліцин не ізольований – він був частиною білка.

Дослідники називають цей відкритий білок – гемолітіном. Хоча гемолітін структурно схожий на земні білки, його ізотопи дейтерію не є ізотопами, які зустрічаються в природі тут, на Землі.

Цікаво й те, що цей білок, що стовідсотково має неземне походження, ймовірно, сформувався в прото-сонячному диску понад 4,6 мільярдів років тому. Тож вчені тепер ставлять перед собою ще одне питання – чи може існувати життя в іншому місці Сонячної системи?