Новини
Всесвіт

Вчені знайшли ще один міжзоряний матеріал віком старший за Сонячну систему


Метеорит врізався в Землю в 1969 році, закінчивши епічну подорож, яка тривала мільярди років.

Усередині цього космічного каменю – метеорита Альєнде, який півстоліття тому впав в мексиканській пустелі, – вчені виявили міжзоряний матеріал, який старший за нашу Сонячної системи.

Виявлення такої неймовірно древньої матерії – слідів зоряного пилу з міжзоряного простору, яка має назву предсолярні зерна, – трапляється не часто, але не є випадковим.

Нагадаємо, лише кілька тижнів тому група вчених оголосила, що пресолярні зерна були виявлені в іншому метеориті (який також впав на Землю в 1969 році, але в Австралії), і є найстарішими з відомих матеріалів на планеті, вік яких становить від 5 до 7 мільярдів років.

Для порівняння, нашій Сонячній системі всього близько 4,6 млрд років.

У новому дослідженні опублікованому в Nature Astronomy, вчені виявили докази присутності предсолярних зерен всередині частини метеорита Альєнде – і то, де вони були виявлені всередині космічної породи, суперечать нашим знанням. Цікаво те, що карбід кремнію може існувати в шматку, який головним чином включенням, багатим кальцієм-алюмінієм (CAI): мінеральною сумішшю, яка вважається однією з найстаріших твердих речовин, що утворилися в Сонячній системі.

Вважається, що CAI утворилася в умовах перегріву сонячної туманності – пекучої концентрації газу і пилу, яка породила Сонце і Сонячну систему, і яка повинна була бути занадто гарячою для міжзоряного зоряного пилу.