Новини
Всесвіт

Вчені знайшли планету за розміром майже, як Земля, ще й практично по сусідству з нами


Астрономи виявили нову планету, яка трохи більша за Землю і обертається навколо зірки червоного карлика всього за 66,5 світлових років від Землі.

Вчені стверджують, що це відмінний кандидат, щоб допомогти заповнити величезну прогалину в знаннях про маленькі кам'янисті планети в нашій галактиці Чумацький Шлях.

Можливості землян щодо виявлення екзопланет вийшли на новий рівень з тих пір, як в 1992 році було опубліковано перше відкриття. На момент написання статті в нашій галактиці було підтверджено понад 4100 екзопланет, і тепер у нас набагато глибше усвідомлення планетних систем і того, як вони формуються і розвиваються. Але, оскільки ми шукаємо маленькі, тьмяні або темні речі, які дуже важко побачити на відстані, більшість підтверджених екзопланет – це крижані і газові гіганти розміром з Нептун і вище.

Місії Кеплера з пошуку екзопланет, а тепер і TESS, збільшують кількість виявлень менших екзопланет: розміром з Землю або Венеру, які скоріш за все можуть бути саме скелястими, аніж газоподібними (а цЦе одна з передумов для життя, як ми її знаємо).

Але, за словами міжнародної команди на чолі з астрофізиком Аві Шпорер з Інституту астрофізики і космічних досліджень ім. М.В. Кавлі, Массачусетс, США, ці кам'янисті планети важко виміряти і важко охарактеризувати. Це тому, що ми не часто знаходимо їх навколо зірок, досить яскравих, щоб можна було проводити детальні дослідження.

Проте цього разу вченим, дйсно, пощастило. Дослідження команди було опублікований в arXiv, і його ще мають рецензувати, але його результати, щонайменше, вражають.

GJ 1252 b приблизно в 1,2 рази більша за Землю і важить приблизно вдвічі більше за Землю. Планета обертається навколо зірки червоного карлика, який представляє собою, приблизно 40% розміру і маси Сонця.

Екзопланета робить оборот навколо своєї зірки один раз кожні 12,4 години – надто близько для населеності і, ймовірно, примикає до точки, де одна сторона завжди повернена до зірки – але ця орбіта робить її привабливою з іншої причини.

На відстані всього 66,5 світлових років – система знаходиться на досить близькій відстані, щоб зірка була досить яскравою для подальших спостережень. Крім того, червоний карлик надзвичайно спокійний для зірки свого типу; і той факт, що планета обертається навколо неї так часто, означає, що є багато можливостей зловити її, коли вона пролітає перед зіркою.

Це називається транзитом, і якщо у планети є атмосфера, вона буде підсвічуватися світлом зірки під час транзитів, що потенційно дозволяє астрономам побачити, що в ній знаходиться, за допомогою спектроскопічних спостережень.

Нагадаємо, нещодавно на орбіту був виведений телескоп для вивчення екзопланет, місія якого триватиме 3,5 року.