Вчені знайшли організми, які «пожирають» метеорити
Міжнародна група вчених виявила мікроорганізми, які здатні харчуватися метеоритами, що містять залізо. Про це повідомляє видання Science Alert.
В ході експерименту дослідники перевірили здатність археї Metallosphaera sedula виживати на метеоритних породах. Відомо, що цей мікроорганізм здатний існувати в умовах високої кислотності і температури і споживати сульфід заліза, видаляючи його з вугілля. Як субстрат був обраний метеорит Northwest Africa 1172 (NWA 1172) вагою 120 кілограмів, виявлений в 2000 році.
NWA 1172 містить різні метали і здатний забезпечити архею мікроелементами, необхідними для її зростання і метаболічної активністю. Висока пористість метеорита також сприяє розмноженню мікроорганізму. Швидкість зростання на цьому субстраті порівнювалася з аналогічними культурами мікроорганізмів, які росли на подрібненому мінералі халькопірит, що містить мідь, залізо і сірку.
Результати показали, що чисельність мікроорганізмів на NWA 1172 досягла піку набагато швидше, ніж на халькопірит. Крім того, клітини залишали характерні сліди, які в майбутньому можуть допомогти виявленню живих організмів або їх залишків на космічних тілах.
Ці данні також важливі тому, що дають уявлення про те, як рання біологія могла отримувати ключові поживні речовини через космічні породи, які падали на нашу планету. Тож можна припустити, що життя ніколи не сформувалася б на нашій планеті, якби не щедрий потік метеоритів. Вважається, що саме вони є джерелом рідкісних елементів, таких як фосфор, не кажучи вже про набагато більш складні органічні сполуки.