Вчені з’ясували, які частини світу вже скоро стануть непридатними для життя, – нове дослідження
На планеті вже існують території, де людям доводиться практично виживати, а найближчим часом їх стане ще більше.
Американські і британські вчені, проаналізувавши кліматичні зміни, виявила на планеті місця, в яких найближчим часом не зможуть жити люди. З'ясувалося, що вже зараз в світі є чимало країн, де населенню доводиться жити в екстремальних умовах, але в найближчому майбутньому їх стане ще більше.
Вчені розробили інтерактивну мапу Землі, на якій продемонстрували, що екстремальні, часом потенційно фатальні, умови (через температурний режим і вологість) з'являються по всьому світу. Кольорами від жовтого до червоного на мапі позначено комбінації, які створять для людини непридатні умови для життя.
Найгіршим є те, що, як зазначають автори наукової роботи, раніше вони вважали, що це трапиться через кілька десятків років.
«Але тепер ми бачимо, що це відбувається прямо зараз», – пояснює Колін Реймонд з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті в прес-релізі Колумбійського університету.
Причиною таких висновків став той факт, що останнім часом кількість випадків, коли фіксувалися екстремальні температури і вологість, стрімко зросла. Вчені також розповіли, які частини світу вже незабаром стануть непридатними для життя людини.
Отже, в зону ризику потрапили прибережні зони Перської та Мексиканської заток, берегів Індійського океану, великі частини територій Індії, Бангладешу та Пакистану. Крім цього, в небезпеці знаходяться узбережжя Червоного моря і американський штат Каліфорнія.
Природа також витіснить людину з територій, розташованих в Південно-Східній Азії, поряд з південним Китаєм і субтропічною Африкою. Непридатною для життя стане також територія Карибського басейну, зазначають в журналі Science Advances.
Нагадаємо, згідно з ще одним дослідженням, через 50 років частина Землі перетвориться на Сахару, а 1 млрд людей буде змушений шукати нові домівки. І цей факт не може не турбувати, адже, за останніми даними ВМО, в найближчі місяці температура повітря стане вищою середніх показників. І хоча Україна начебто знаходиться досить далеко від епіцентру кліматичного колапсу, проте, що напевно чекає нас у майбутньому – ніхто не знає. Тим паче, що як відомо, за 30 років Київ нібито перемістився на 400 км південніше, адже в українській столиці також суттєво змінився клімат.