Новини
Суспільство
Здоров'я
Повітря
За кордоном

Вчені з’ясували, як вологість повітря впливає на коронавірус


Зміна рівня вологості в приміщеннях може знизити ризик передачі вірусів, зокрема й коронавірусу. Про це повідомили американські дослідники з Єльського університету.

На думку вчених, поширення COVID-2019, може залежати не тільки від заходів соціального дистанціювання, а й від мікроклімату всередині будівель.

Проведені дослідження показали, що сухе зимове повітря допомагало поширюватися коронавірусу, але зі збільшенням вологості навесні і влітку, ризик передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом знижується. При цьому особливо важливий мікроклімат в будівлях.

За словами автора дослідження Акіко Івасаки, сезонний характер респіраторних захворювань, що поширюється взимку, але знижується навесні і влітку, реєструвався ще з часів стародавніх греків. А сучасна наука змогла ідентифікувати сухе повітря як фактор поширення вірусів, зокрема й COVID-19.

Як підкреслює Акіко Івасаки, взимку віруси особливо небезпечні. При нагріванні холодного повітря в приміщеннях, його вологість знижується приблизно на 20%, а тепле сухе повітря зменшує здатність дихальних шляхів затримувати віруси. В таких умовах знижується й ефективність імунної системи. При цьому згадуються експерименти, які довели, що гризуни, інфіковані респіраторними вірусами, швидше заражають своїх сусідів саме в умовах низької вологості.

«Ось чому я рекомендую використовувати зволожувачі в будівлях», – зазначає Акіко Івасаки.

Однак і занадто висока вологість здатна чинити негативний вплив. Наприклад, у вологих тропічних регіонах вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, здатний тривалий час залишатися активним на поверхнях всередині приміщень, особливою при поганій вентиляції.

Як показали досліди, гризуни в середовищі з відносною вологістю від 40% до 60% демонструють меншу здатність передавати віруси неінфікованим особинам, ніж це відбувається при низькій або високій вологості. Також повідомляється, що миші, які містилися при відносній вологості 50%, особливо успішно боролися з вірусами.

Однак при цьому вчений застерігає, що вірус все ж здатний поширюватися в будь-який час року між людьми, що знаходяться в безпосередній близькості, а також через контакт людини з інфікованими поверхнями.

Читайте також:
Скільки живе коронавірус на різних поверхнях
Які засоби побутової хімії «вбивають» COVID-19: експерти розповіли, чим краще мити поверхні