Вчені з’ясували скільки обертів на секунду робить найшвидший пульсар галактики
Найшвидший пульсар галактики робить 707 обертів на секунду і являє собою ідеальну сферу.
PSR J0952-0607 (назва означає положення на небі) був вперше виявлений в 2017 році за допомогою космічного телескопа гамма-випромінювання Фермі як можливий пульсар. Пульсари є особливим підтипом нейтронних зірок, від полюсів яких виходять вузькі пучки електромагнітних хвиль. Зазвичай новонароджені пульсари обертаються дуже швидко і поступово сповільнюються, витрачаючи на випромінювання власну енергію. Однак в подвійній системі він може знову розкрутитися, забираючи речовина у сусідньої зірки.
Вчені вирахували деякі властивості PSR J0952-0607. Він обертається із зіркою-компаньйоном навколо загального центру за 6,2 години і робить 707 обертів на секунду навколо власної осі, що робить його найшвидшим з відомих пульсарів в нашій галактиці.
Також група дослідників з Інституту гравітаційної фізики ім. Макса Планка в Ганновері впевнені, що форма пульсара повинна дуже близька до ідеальної сфери. За допомогою радіостеження вчені встановили, що пульсар знаходиться на відстані 4400 світлових років від Землі, але оптичні спостереження припускають відстань приблизно в три рази більше.