Новини
Екологія
За кордоном

Вчені виявили величезне джерело природних парникових газів на нашій планеті


Вуглеводневі гази, що надходять з дна Червоного моря, забруднюють атмосферу зі швидкістю, еквівалентній викидам деяких великих країн-експортерів викопного палива.

Як повідомляють в дослідженні, що було опубліковано в Nature Communications, гази, що просочуються з вод, які оточують курорти і порти кількох країн, зокрема Єгипет, Ізраїль, Йорданію і Саудівську Аравію, – потім змішуються з викидами від промислового судноплавства і перетворюються в забруднювачі, які дуже шкідливі для здоров'я людини.

Близький Схід містить більше половини світових запасів нафти і газу та інтенсивну експлуатацію викопного палива, яка відбувається там, і регіон викидає в атмосферу величезну кількість газоподібних забруднювачів.

Команда дослідників проаналізувала можливі джерела викидів газу, включаючи рух транспорту, сільське господарство, спалювання і виробництво електроенергії з вуглеводнів.

Вчені прийшли до несподіваного висновку: гази просочуються з морського дна після виходу з природних підземних нафтових і газових резервуарів.

Потім вони переносяться потоками на поверхню, де змішуються з іншим парниковим газом, закисом азоту, який у великих кількостях викидався промисловими судами. І саме такі газові з'єднання надзвичайно шкідливі для здоров'я людини.

Група підрахувала, що рівень витоку етану і пропану «можна порівняти за величиною» з показниками кількох країн-експортерів вуглеводнів, таких як Об'єднані Арабські Емірати або Кувейт.

За даними дослідження, викиди призводять до появи атмосферного метану, потужного парникового газу.

Ситуація ускладнюється забрудненням закисом азоту через велику кількість транспортних контейнерів, які проходять через північ Червоного моря, одну з найжвавіших транспортних магістралей на Землі.

І це може тільки погіршитися, оскільки маршрут стає більш завантаженим.