Новини
За кордоном

Вчені виявили ознаки існування життя на Венері


В атмосфері Венери можуть існувати живі організми, яким не потрібен кисень для життя.

Фото: pixabay.com

Про це повідомив на порталі MIT.

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Кардіфського університету виявили в атмосфері Венери фосфін, отруйний газ, який вкрай рідко зустрічається в природних умовах. Справа в тому, що цей газ можуть виробляти мікроорганізми, які не потребують наявності кисню. І хоча прямих доказів існування життя в атмосфері Венери поки що не має, відкриття астрономів може говорити про те, що в хмарах Венери мешкає якась «повітряна» форма життя, для існування якої не потрібен кисень.

Висновки науковців

Вчені з MIT провели дослідження, в рамках якого вони спробували встановити, чи міг утворитися фосфін в атмосфері Венери будь-яким іншим чином, окрім як в результаті життєдіяльності мікроорганізмів. Ґрунтуючись на безлічі розглянутих сценаріїв, вони прийшли до висновку, що виявлений в хмарах Венери фосфін можна пояснити тільки наявністю там живих мікроорганізмів. Однак це ще не доводить, що життя на планеті існує. Справа в тому, що фосфін міг утворитися в результаті будь-яких фізичних або хімічних процесів, які невідомі людині.

У свою чергу директор Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) Джим Брайденстайн прокоментував виявлення загадкових слідів фосфіну в атмосфері Венери в своєму Twitter-акаунті.

За його словами, настав час приділити Венері першочергову увагу.

«Виявлення фосфіну, побічного продукту анаеробної біології, є найбільш важливою подією в створенні переконливих доказів на користь існування позаземного життя», – зазначив Брайденстайн.

https://twitter.com/JimBridenstine/status/1305598182571810822

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що серед 10 млн зірок вчені не знайшли ознак позаземної цивілізації. Можливо, настав час придивитися до планет, які знаходяться значно ближче до нас? Тим паче, що Венеру ще на початку року назвали другою «живою» планетою, крім Землі.