Новини
Всесвіт

Вчені вважають, що на Марсі є кисень, і його рівень продовжує збільшуватися


Червона планета є однією з найцікавіших в нашій Сонячній системі. Це пов'язано з деякими факторами, серед яких бажання людей про колонізацію Марса, а також перетворення цієї планети в подобу Землі. Футурологи вірять в те, що рано чи пізно Марс буде стане придатним для життя, а допомогти в цьому можуть останні розробки в області науки і технологій.

Як пишуть в magnews.live, мільйони років тому Червона планета була фактично братом-близнюком нашої планети, але потім на Марсі сталася глобальна катастрофа, яка змінила умови на планеті, випарувавши воду та атмосферу в космос. Існує також гіпотеза про високорозвинені цивілізації Марса в минулому і про те, що люди прибули на Землю саме з Червоної планети, а причиною став той самий загадковий катаклізм, який погрожував знищити цивілізацію. Це всього лише теорії, які ні підтверджені жодними фактами, але подібні гіпотези дають право на життя, враховуючи нове відкриття вчених.

Вчені встановили, що на Марсі є кисень, і його рівень продовжує збільшуватися.

Використовуючи досить ефективний та багатофункціональний інструмент на борту ровера під назвою Sample Analysis на Марсі - або коротше SAM - команда Curiosity змогла встановити прямий взаємозв'язок між часом року та коливанням кисню в атмосфері планети. Більше того, згідно з останніми спостереженнями, рівень кисню зростає навпаки зі збільшенням рівня специфічного азоту.

Варто зазначити, що на цьому етапі команда дослідників проєкту «Curiosity» займається дещо різними питаннями та напрямками, однак, ми можемо точно сказати, що він буде одночасно стежити за поточними змінами в атмосфері Марса. Можливо, може бути кілька правильних відповідей на питання, чому атмосфера Марса стає дещо більш "дружньою".

Нагадаємо, що кисень становить лише 0,16% всієї атмосфери. 95% займає вуглекислий газ, 2,6% – молекулярний азот, а 1,9% – аргон. Вчені встановили, що на компоновку атмосфери впливають температурні коливання. Рівень О2 має зворотнопропорційну залежність щодо азоту. Це є хімічної загадкою, яку ще потрібно розгадати. Але у найближчому майбутньому фахівці з NASA планують більш детально вивчити отримані дані і за попередньою інформацією результати можуть бути навіть дуже цікавими. Можливо, вже протягом найближчих ста-двохсот років люди зможуть колонізувати Марс, створити там атмосферу і жити без скафандрів, проте поки це лише наділ фантастів та футурологів.