Вчені відкрили нову гігантську «палаючу планету»
Рік там триває всього 16 годин.
Міжнародна команда астрономів, вивчаючи зоряне небо, виявила «надгарячий юпітер», який має найкоротшу орбіту з усіх відомих науці газових гігантів. За оцінками дослідників, один оберт навколо своєї зірки це небесне тіло здійснює всього за 16 годин, повідомляють на сайті Массачусетського технологічного інституту.
Також вчені визначили, що TOI-2109b приблизно на 35% більше за наш Юпітер в діаметрі і знаходиться на відстані близько 2,4 млн км від своєї зірки. Для порівняння: Меркурій, найближча до Сонця планета, знаходиться від нього приблизно на 58 млн км. Ймовірно, ця екзопланета перебуває у процесі орбітального розпаду, рухаючись по спіралі до своєї зірки.
До речі, сьогодні вченим відомо про існування близько 400 «гарячих юпітерів», але поки що невідомо, як саме виникли ці об'єкти.
Довідково. Гарячі юпітери – клас екзопланет, що обертаються на відстані менше 0,15 а.о. від своєї зірки.
Нагадаємо, днями марсохід NASA зробив нові вражаючи фото Червоної планети. Також американське космічне агентство запустило зонд, який вріжеться в астероїд.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.