Вчені створили першу мапу глобального біорізноманіття бджіл на планеті
Виявляється у північній півкулі більше видів цих комах, ніж у південній.
Про це повідомили у виданні Phys.org.
На планеті існує більше 20 000 видів бджіл, але точних даних про те, як ці види поширені по земній кулі, небагато. Міжнародна група вчених на чолі з Джоном Ашером, доцентом біологічних наук в Національному університеті Сінгапуру, створили мапу різноманіття бджіл, об'єднавши найбільш повний глобальний контрольний список відомих видів цих комах з майже 6 000 000 публічних записів про те, де окремі види з'являлися по всьому світу.
Висновки команди підтверджують, що в північній півкулі мешкає більше видів бджіл, ніж у південній. Крім того, цих комах більше в посушливих і помірних кліматичних умовах, ніж в тропіках.
«У світі існує більше бджіл, ніж птахів і ссавців разом узятих. На сьогоднішній день їх найбільше в Сполучених Штатах, але є також великі райони африканського континенту і Близького Сходу, які мають високий рівень невивченої різноманітності», – каже Джон Ашер.
Автори розглядають це дослідження як важливий перший крок до більш всебічного розуміння глобального різноманіття бджіл і сподіваються, що їх робота допоможе у збереженні бджіл як глобальних запилювачів.
Бджоли є біоіндикаторами нашого часу і життєво важливі для біорізноманіття, світового еко-балансу і підтримки «здоров’я» планети. До того ж, вони не перестають нас дивувати. Для прикладу, минулоріч бджоли пережили пожежу собору Нотр Дам.
Ці тендітні комахи одні з найбільш працьовитих істот на нашій планеті. Всі найцікавіші факти про смугастих трудівниць дивіться у випуску програми «По копаному» на телеканалі «Погляд».
Натомість у продовженні програми «По копаному» ви дізнаєтеся про перші вулики, питний мед та медовуху, правильне харчування бджіл, апітерапію та всі корисні властивості меду.