Новини
Екологія
Здоров'я
Повітря
Новини світу
За кордоном

Вчені розповіли, як зміни клімату впливають на вагітність і здоров'я новонароджених


Виявляється, спека є одним із факторів передчасних пологів.

Дослідники Алан Баррека (Каліфорнійський університет в Лос-Анджелесі) і Джессамін Шаллер (Кембридж) вивчили дані про народжуваність в США в період з 1969 по 1988 роками, щоб простежити залежність між температурою повітря і кількістю передчасних пологів. Своє дослідження вони опублікували в журналі Nature Climate Change, повідомляє SCIENCEalert.

Вчені з'ясували, що в спекотні дні спостерігався сплеск народжуваності, а під час похолодання – її спад. Згідно з дослідженням, вплив тепла щорічно призводило до народження близько 25 тисяч дітей трохи раніше запланованого терміну – сумарно це призводило до втрати понад 150 тисяч гестаційних днів щороку. За прогнозами Баррекі і Шаллера, до кінця століття кількість «загублених» днів вагітності зросте до 253 тисяч на рік, а кількість передчасних пологів – до 42 тисяч.

Середня тривалість вагітності (від запліднення до пологів) становить 38 тижнів. Зменшення термінів вагітності загрожує немовлятам погіршенням когнітивних функцій – з цього випливає, що температура повітря безпосередньо впливає на здоров'я людей, підвищуючи ризик шкоди для здоров'я в разі потепління.

Нагадаємо, наприкінці листопада Європарламент оголосив надзвичайну кліматичну ситуацію, адже, на думку фахівців, до кінця століття температура на планеті може підвищитися на 3,2°C. Вчені застерігають, у людства залишається все менше часу, аби запобігти змінам. Зміни клімату загрожуться здоров’ю кожного жителя планети. Очікується, що з 2030 по 2050 роки зміна клімату призведе до 250 000 додаткових смертей щороку.