Новини
Суспільство
Здоров'я

Вчені оцінили ризик зараження коронавірусом при звичайному спілкуванні та диханні


Американські вчені з Каліфорнійського університету і Медичної школи Ікан в Нью-Йорку оцінили, наскільки високий ризик заразитися коронавірусом при звичайному спілкуванні та диханні.

Як пише Aerosol Science and Technology, повітряно-крапельний спосіб передачі вірусу не вимагає фізичного контакту з хворим. Під час чхання або кашлю небезпеку становлять «бризки» рідини з його дихальних шляхів. Однак фахівці вже мають достатньо доказів того, що зараження коронавірусом може походити від інфікованих людей, які мають мінімальні симптоми COVID-19 або не мають їх зовсім, а значить не кашляють і не чхають.

Нагадаємо, нещодавно фізики уточнили, на яку відстань розлітаються мікроби при чханні. Натомість у публікації в Aerosol Science and Technology автори звернули увагу на той факт, що при диханні і розмові також генерується досить велика кількість аерозольних часток.

«Ці частинки, що видихаються, зазвичай, мають діаметр близько 1 мікрона і тому невидимі неозброєним оком. Більшість людей, не знайомих із аерозолями, не знають про їх існування. Однак частинки досить великі, щоб нести у собі віруси. Нещодавнє дослідження грипу довело, що життєздатний вірус дійсно може поширюватися інфікованою людиною при диханні або розмові, без кашлю і чхання», – пишуть у виданні.

У досліджені наголошують, що при розмові виділяється більше аерозольних часток, ніж при диханні. І чим голосніше говорить людина, тим більша кількість таких частинок потрапляє в повітряне середовище. Згадуються і так звані «мовні суперемітери» – люди, які під час бесіди виробляють найбільшу кількість аерозольних часток. Йдеться приблизно про 10 частинок в секунду.

«Таким чином, десятихвилинна розмова з зараженим безсимптомним суперемітером призведе до появи невидимої «хмари» з приблизно 6000 аерозольних часток», – пише Aerosol Science and Technology.

Автори матеріалу вважають, що такі частинки можуть містити віруси і становити небезпеку не тільки для співрозмовника інфікованої людини, а й для інших людей, що знаходяться в безпосередній близькості.

«Правдоподібна і важлива гіпотеза полягає в тому, що розмова віч-на-віч з інфікованою людиною без симптомів, може виявитися достатнім фактором для передачі COVID-19», – вважають вчені.