Новини
Довкілля
Здоров'я

Вчені назвали тварин, які найбільш вразливі до COVID-19

28.08.2020 Бобрик Юлія 0

Близько 40% видів, потенційно схильних до зараження вірусом SARS-CoV-2, згідно із даними Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), знаходяться під загрозою вимирання.

Фото: «Погляд»

Дослідження на цю тему було опубліковано в авторитетному виданні PNAS.

Міжнародна група вчених використала геномний аналіз для порівняння AПФ2 у 410 різних видів хребетних, включаючи птахів, риб, амфібій, рептилій та ссавців.

Результати вчених шокували. 40% тварин, які знаходяться під загрозою вимирання, потенційно можуть заразитися COVID-19. Вони можуть бути особливо сприйнятливі до інфекції, переданої від людини. Вірогідність зараження, якщо оцінювати її за структурою рецептора ACE2, особливо висока у кількох зникаючих видів приматів, таких як західна рівнинна горила, суматранський орангутанг і північний білощокий гібон.

«Ймовірно, що тварини, у яких всі 25 амінокислот відповідають людському білку, піддаються найбільшому ризику зараження SARS-CoV-2 через AПФ2», – прокоментував на сайті Каліфорнійського університету у Девісі провідний автор дослідження і науковий співробітник навчального закладу Джоана Дамас.

Домашні тварини, такі як кішки, корови і вівці - в зоні помірного ризику. Ймовірність зв'язування з вірусом послідовності рецептора AПФ2 у собак, коней і свиней оцінюється як низька. Також високий ризик зараження коронавірусом виявили у таких звірів, як ондатра, північний олень, сірий кит та косатка.

Інфографіка: Matt Verdolivo/UC Davis (www.ucdavis.edu)

Нагадаємо, з початку пандемії стало відомо, що тигр в американському зоопарку захворів на коронавірус.