Новини
Україна
Культура
Дати

Василь Зінкевич розповів, чому замолоду програвав у конкурсах


Легенді української естради виповнюється 75! Пісні у виконанні видатного співака увійшли до золотого фонду української музики XX століття

Сьогодні, 1 травня, з 75-річчям вітають Василя Зінкевича, видатного співака, пісні якого  - поза часом.  Пісні у його виконанні входять до золотого фонду української музики XX століття. А співака називають легендою української естради. Він удостоєний низки звань і нагород, які яскраво відображають шану його таланту. Василь Зінкевич –  народний артист України, Шевченківський лауреат, Герой України. "Незірковою зіркою" називають Василя Зінкевича.

Народився Василь Зінкевич на Поділлі (нині Хмельницька область) в родині регента церковного хору. Навчався у Вижницькому художньому училищі прикладного мистецтва. Його кар’єра співака почалася не одразу, хоч і мав яскравий і сильний голос. Він спочатку танцював – теж неперевершено. А ще шив костюми. Наступним етапом його навчання був Рівненський інститут культури.

Василь Зінкевич згадував, що в молоді роки брав участь у різних конкурсах, але йому не щастило: програвав. Бо журі з московської музичної богеми не сприймало нічого українського й самобутнього, зауважує  MiraStudia Модерна Україна.

І розповідає, як усе почалося. «У жіночому ансамблі "Смерічка" він став першим чоловіком-солістом. Саме "Смерічка" стала відправним пунктом до піку його популярності. Через рік до команди приєднався Назарій Яремчук. Славнозвісна "Червона рута" у їхньому виконанні стала згодом одним з символів України. За спогадами очевидців, коли у 1970 р. "Червону руту" у виконанні Василя Зінкевича і Назарія Яремчука транслювали з Театральної площі в Чернівцях на всю Україну, на прилеглих вулицях зупинився автомобільний рух. всі слухали. Василь Зінкевич і Назрій Яремчук стали тими співаками, які і піднесли національний фольклор на значну висоту».

Творчість Василя Зінкевича не обмежувалася лише сценою Він знявся в багатьох музичних фільмах.

«Він був чудовим танцюристом. У художньому фільмі Юрія Іллєнка "Білий птах з чорною ознакою" разом з Володимиром Івасюком знявся в танцювальних сценах. Декілька танців у постановці Василя Зінкевича стали складовою Золотого фонду українського мистецтва, а розроблені ним костюми експонувалися навіть на виставці у Парижі», зазначає MiraStudia Модерна Україна.

І розповідає, що співочий шлях батька продовжили його сини - Василь і Богдан. "Ми є сила хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті." Зауважує легендарний співак.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів