Вагони замість податків: УЗ наполягає на перегляді оподаткування
«Укрзалізниця» з 2019 року сплачує державі близько 4 млрд грн на рік податку за землю.
У минулому році, коли Укрзалізницю позбавили пільги на сплату земельного податку, загальні відрахування товариства до місцевих бюджетів збільшилися до 8,9 млрд грн. У 2020 році, за очікуваними даними, компанія сплатить місцевим бюджетам майже таку ж суму податків – 8,7 млрд грн, з яких земельний податок, як і торік, становитиме 3,8 млрд грн.
Як пояснює «Укрзалізниця», такі чималі витрати на потреби, не пов’язані з основною діяльністю, призводять до невиконання фінансового плану компанії та сповільнюють розвиток залізничної галузі й оновлення її основних фондів.
«УЗ сплачує податок на землю під залізничними коліями та смугами відведення. Цей ресурс ми б могли спрямувати на оновлення локомотивів, вантажних вагонів, пасажирських вагонів, підвищити якість наданих послуг, а також підвищити стандарти соціального забезпечення наших працівників», - пояснює директор з управління взаємовідносинами з органами державної влади АТ «Укрзалізниця» Дмитро Романюк.
Тобто, «Укрзалізниця» може купувати по 135 нових пасажирських вагонів на рік замість сплати земельного податку. Тому все ще продовжується діалог з органами державної влади про внесення змін до податкового кодексу України, де УЗ буде звільнена від сплати нетипового податку під залізничним полотном.
«Зараз як ніколи Укрзалізниця потребує підтримки держави, прийняття життєво необхідних для розвитку галузі рішень», - йдеться в повідомленні.
Окрім цього, УЗ наголошує, щоб кошти, сплачені за податок на землю, не лише повернули залізниці, а були направлені на фінансування пасажирських перевезень. До того ж, місцеві органи влади мають сплачувати компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні. Натомість «Укрзалізниця» вже багато років поспіль отримує відшкодування за ці послуги на рівні лише 20%.
Як повідомлялось раніше, «Укрзалізниця» має 10 VIP-вагонів для комфортного подорожування. В один бік у такому вагоні потрібно сплатити мінімум 13 000 грн
Також «Погляд» інформував, що карантинні обмеження унеможливлюють проведення Wi-fi та якісного мобільного зв’язку в пасажирських поїздах далекого сполучення, а також Інтерсіті+.