Новини
Головні новини
Україна-суспільство

В якому стані водопровідно-каналізаційне господарство України

14.09.2020 Наталія Головаш 0

Міністерство розвитку громад та територій України відзвітувало, як у країні підготували до опалювального сезону водопровідні та каналізаційні мережі.

Як наголошується на сайті Мінрегіону, водопровідно-каналізаційне господарство України потребує модернізації та оновлення. Наразі міністерством залучаються кошти на реалізацію низки інвестиційних проєктів. Зокрема, мова про:

  • Другий проєкт розвитку міської інфраструктури;
  • Розвиток системи водопостачання та водовідведення в м. Миколаїв;
  • Проєкт муніципального водного господарства м. Чернівці, стадія І;
  • Програма розвитку муніципальної інфраструктури України.

Реалізацію перерахованих проєктів та деяких інших підтримують Світовий та Європейський інвестиційний банки.

Станом на 1 вересня обласні та Київська міськдержадміністрації проінформували, що загалом по Україні відремонтовано або замінено водопровідних мереж 82,7%, тобто 1036,2 км із запланованих 1252,2 км. Каналізаційних мереж 80,5% - 313,9 км із запланованих 390,1 км.

Щодо насосних станцій, то модернізовано 2677 одиниць водопровідних та 1964 - каналізаційних. Також відремонтували 193 водопровідні очисні споруди, хоча планувалось оновити 233. Із запланованих 726 каналізаційних очисних споруд полагоджено 589.

Як днями повідомляв «Погляд», нещодавно столиця рапортувала про готовність до опалювального сезону. Так, співробітниками Київтеплоенерго загалом усунено 6 394 гідравлічних та експлуатаційних пошкоджень, хоча підготовка тепломереж цьогоріч через карантинні заходи розпочалася пізніше, ніж зазвичай — 12 травня, і завершилася 28 серпня.

До того ж ми попередили жителів Борисполя, що у зв'язку з очищенням та гіперхлоруванням водопровідних мереж та резервуарів 17-18 вересня 2020 року буде відсутня вода по всьому місту.