В Україну повернули ще 25 звільнених з полону — це військові та цивільні (ВІДЕО)
Згідно з Третьою Женевською конвенцією саме важкохворі та важкопоранені мають бути повернені у першу чергу.
Про це зазначають у Координаційному штабі.
Перший обмін 2025-го року. Сьогодні ще 25 українців повернули на рідну землю. На світлинах, які поширили ГУР, Омбудсмен та Координаційний штаб — вкрай виснажені чоловіки. Дехто ледь стримує сльози. У багатьох в руках чи поруч з сидіннями в автобусі — милиці.
Зустрічали їх лікарі та "швидких", декого несли на медичних ношах з крапельницями…
Наймолодшому звільненому — 24 роки. Найстаршому — шістдесят. Ці люди багато пережили без належної медичної допомоги та з негуманним ставленням у ворожій неволі.
Як писав у телеграмі Президент України Володимир Зеленський:
"Повернення своїх людей додому — те, над чим Україна постійно працює. І ми не зупинимось, поки не повернемо всіх наших".
"Сьогодні додому, в Україну, повертаються ще 25 наших людей. Це наші військові й цивільні. Серед них захисники Маріуполя й "Азовсталі", а також нашої Харківщини, Донеччини, Запоріжжя, Херсонщини. Хлопці мають важкі поранення та хвороби. Кожен із них отримає всю необхідну медичну допомогу".
Президент подякував команді, яка шукає наших людей та організовує цю важливу роботу, а також Об’єднаним Арабським Еміратам за сприяння, щоб сьогоднішня подія стала можливою.
Їх повернули на вільну землю України внаслідок взаємної репатріації. Координаційний штаб за дорученням Президента України продовжує роботу з повернення важкопоранених, важкохворих, жінок. Також триває активний пошук та повернення цивільних, усіх наших військовополонених.
"Усі репатрійовані військовослужбовці — солдати, матроси та сержанти. Вони боронили Харківський, Запорізький, Донецький напрямки, місто Маріуполь, зокрема Азовсталь. Серед повернутих є також цивільний, захоплений на Київщині та незаконно утримуваний росіянами".
Додому повертаються та отримають належне лікування та реабілітацію представники Нацгвардії, ЗСУ (в тому числі ТрО), Військово-морських сил, Державної прикордонної служби України.
Також ми змогли забрати поранених українських військовослужбовців з Курщини.
Поранені мають зокрема втрату зору, ампутації кінцівок, складні кульові поранення та наслідки мінно-вибухових травм. Серед хвороб — туберкульоз, онкологія, гангрена, що промовисто свідчить про ті умови, в яких доводиться перебувати нашим людям.
Вас також можуть зацікавити такі новини:
Діти полонених захисників та захисниць України мають право на цільову підтримку для здобуття освіти;
Сеул підтвердив: допит у Києві полонених солдат КНДР;
Звільнений з російського полону правозахисник Максим Буткевич доєднався до команди Центру громадянських свобод.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.