Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україну надійшли 450 тисяч доз вакцини БЦЖ


Це перша партія БЦЖ, що надійшла в країну цього року. Пізніше Україна отримає ще 640 тисяч доз.

фото: freepik.com

Цього тижня вантажі з отриманою вакциною прибудуть до місць призначення, повідомила на брифінгу 11 березня заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова.

Заступниця міністра зауважила, що напередодні відповідним наказом МОЗ затвердили розподіл вакцини на 24 області та Київ.

"Вчора вакцини отримали Київ і Київська область, сьогодні всі інші регіони також отримають вакцину", -

Світлана Шаталова

За її словами, на закупівлю вакцини було виділено 1 мільйон 717 тисяч гривень із залишків державного бюджету 2018 року. Доставку вакцини БЦЖ забезпечила міжнародна організація ЮНІСЕФ.

Вакцинуватись від туберкульозу українці можуть безоплатно в медичних закладах за місцем проживання, звернувшись до свого сімейного лікаря. У МОЗ запевняють, що вакцина – безпечна та ефективна, вироблена всесвітньовідомим Serum Institute of India.

Вакцинація немовлят

У МОЗ України та ЮНІСЕФ закликають вакцинувати новонароджених малюків вчасно за графіком: першу дозу вводять на 3–5-й день життя. Якщо дитина пропустила щеплення, слід звернутися до свого лікаря, щоб отримати захист від туберкульозу якнайшвидше.

Раніше "Інтерфакс" повідомляв, що через завершення 31 січня 2021 року строку придатності вакцини БЦЖ, закупленої за кошти держбюджету, в Україні новонароджені відтоді не прищеплювалися від туберкульозу.

"Це просто форс-мажор, який виник у ЮНІСЕФ. Я був впевнений, що ніяких проблем у ЮНІСЕФ не буде. Ми традиційно працюємо з ЮНІСЕФ, але будемо вносити якісь зміни в наші договори, тому що це дуже важливо. Всі інші вакцини в країні є", - цитує видання міністра Степанова.

Додамо, що для немовлят захист від туберкульозу дуже важливий: у маленьких дітей захворювання протікає у вигляді генералізованої форми – з ураженням печінки, нирок, кісток та високим ризиком туберкульозного менінгіту. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом (від хворої людини до здорової при чханні, кашлі).

фото: freepik.com

Минулоріч, за даними Центру громадського здоров’я, щеплення проти туберкульозу отримали 88,8% дітей віком до року.

Інші вакцини

Варто зазначити, що минулого тижня ЮНІСЕФ доставив в Україну 2,4 млн доз вакцини для профілактики кашлюка, дифтерії та правця для дітей і дорослих, закуплених за кошти державного бюджету.

Постачання охоплювало 600 тисяч доз препарату з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП); 300 тисяч доз вакцини для профілактики дифтерії та правця (АДП) для дітей з 6 років та 1,5 млн для профілактики дифтерії та правця зі зменшеним вмістом антигена (АДП-М) для дорослих.

Читайте, чому у Києві запрошують відомих особистостей популяризувати вакцинацію від COVID-19. "Погляд" також повідомляв, що відповідальність за вакцинацію несе Степанов. Так вважає половина опитаних українців.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.