Новини
Новини Київської області
Головні новини
Суспільство
Культура

В Україні згадують перших жертв Революції Гідності


7 років тому в цей день 18 лютого сотні людей було поранено і загинуло 22 протестувальника. Серед них - 5 жителів Києва та Київщини.

фото з відкритих джерел

Верховна Рада 295 голосами вчора, 17 лютого, ухвалила постанову, яка визначила Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення. Цей документ дає політичну оцінку режиму Януковича та наголошує на недопустимості затягування справ Майдану. 

Хто з нардепів взагалі не голосував за постанову, або ж натиснув кнопки “проти” та “утримався”, розповідає ZN.UA.

Серед перших вбитих активістів Майдану 18 лютого 2014 року були жителі Київщини та Києва

Броварчанка Антоніна Дворянець народилась 23 березня 1952 року. Тіло жінки виявили на барикаді, розташованій на вулиці Інститутській, біля верхнього входу в метро «Хрещатик». Опізнали її за посвідченням ліквідатора чорнобильської катастрофи. Загинула від забиття кийками спецпризначенцями міліції.

фото Вікіпедія

Житель Вишгородщини Володимир Кіщук народився 22 лютого 1956 року. Загинув у Києві під час сутичок між мітингувальниками та «беркутівцями». Проломлена голова в районі потилиці. Тіло виявили у Будинку офіцерів.

фото Вікіпедія

Киянин Дмитро Максимов народився 17 листопада 1994 року. Прийшов демократично відстоювати українську державу на мирний мітинг на «Майдані незалежності» Києва. Під час стрілянини вибухом гранати йому відірвало руку, помер у Будинку профспілок від втрати крові. Його тіло декілька днів лежало в Михайлівському Золотоверхому соборі.

фото Вікіпедія

Студент київського виша Олександр Плеханов народився 7 березня 1991 року. Загинув 18 лютого 2014 від втрати крові у наслідок подій на вулиці Інститутській. Смерть констатована лікарями 17-ї міської лікарні. Тіло упізнав батько загиблого вночі 19-го лютого.

фото Вікіпедія

Киянин Сергій Шаповал народився 5 червня 1969 року. Загинув 18 лютого 2014 року на вулиці Грушевського внаслідок двох вогнепальних поранень в живіт та серце. Знайшли померлим у Будинку офіцерів.

фото Вікіпедія

Раніше «Погляд» повідомляв про те, якими герої Майдану були в житті – 10 нових епізодів проєкту «Характери Гідності». До Дня Героїв Небесної сотні, який щорічно відзначається в Україні з 2015 року 20 лютого, Національний музей Революції Гідності підготував цікавий проєкт.

Також ми розповідали, що пам’ять загиблих Героїв Майдану вшанували виведенням нового сорту ірисів.  У центрі Києва висадили особливий сорт цих квітів. Його вивів селекціонер Геннадій Мамченко у пам’ять про тих, хто в революційну зиму 2014 року віддав своє життя за Україну. Назва сорту – “Героям Небесної Сотні”.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.