В Україні запустять пілотний проєкт медстрахування
Про це повідомив у Facebook очільник Міністерства охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Він зазначив, що "пілотний проєкт з фармакологічного страхування - це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування".
Згідно з даними МОЗ, щороку українці залишають в аптеках близько 60 млрд гривень. А понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.
Отож, пілотний проєкт медичного страхування працюватиме наступним чином: в рамках страхування можна буде отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування.
Це стосуватиметься препаратів, які не входять до програми "Доступні ліки", і вартість яких не відшкодовується державою.
Щоб взяти участь у проєкті, пацієнт повинен придбати страховий поліс та повідомити про це свого лікаря. Пацієнт платитиме 120 гривень на місяць та отримає можливість використати страхову суму у розмірі 20 тисяч гривень у разі призначення ліків, що не входять до програми "Доступні ліки".
А для того, щоб отримати ліки за страховим полісом у разі хвороби, пацієнт повинен прийти до лікаря, обстежитись, а потім він отримає рецепт на ліки.
Препарати, що входять до програми фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки.
Оплата ліків страховою компанією здійснюється автоматично, без залучення пацієнта чи лікаря.
Як повідомлялося раніше, на розвиток медичної сфери Київської області виділять понад 10 млн грн. Відповідний проєкт рішення підтримали депутати Київської обласної ради.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.