Новини
Головні новини

В Україні створили новий морський дрон під різні завдання (ВІДЕО)

На міжнародному безпековому форумі Black Sea Security Forum 2024, який проходить в Одесі, показали новітній український багатофункціональний морський надводний дрон Stalker 5.0.

В Україні створили новий морський дрон під різні завдання (ВІДЕО) - зображення
Фото - "Думская"

Про це повідомляє видання "Думская".

Дрон має довжину близько 5 метрів, а ширину – 1,2 метра. Дальність ходу складає 600 кілометрів, у конфігурації камікадзе на борт може бути встановлена бойова частина масою у 150 кілограмів.

Окрім функції камікадзе, Stalker 5.0 може використовуватися як логістична платформа для доставки озброєння, спорядження та провізії у спеціальному відсіку.

Також дрон може використовуватися для проведення розвідувальних операцій і патрулювання прибережної зони й річок.

В рух дрон приводить навісний бензиновий двигун з потужністю у 60 кінських сил, він здатен розігнати Stalker 5.0 до швидкості понад 40 вузлів (близько 75 км/год). Крейсерська швидкість надводного дрона складає 30 вузлів (55 км/год).

Зв’язок забезпечується за допомогою супутникової системи Starlink.

Вартість Stalker 5.0 становить близько 60 тисяч євро, однак поки що невідомо, чи вартість включає бойову частину.

В Україні створили новий морський дрон під різні завдання (ВІДЕО) - зображення
Фото - "Думская"

Основними відомими надводними дронами в арсеналі Сил оборони України залишаються Sea Baby, Magura V5 та "Микола-3". Окрім них на озброєнні перебувають "Мамай" та велика кількість різних перехідних ланок та малосерійних виробів.

Нагадаємо морські дрони СБУ Sea Baby відтепер оснащені системами "Град" і вже активно "мінусують" окупантів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.