Новини
Україна

В Україні схвалили план гуманітарного розмінування сільгоспземель

Обстежити та розмінувати в Україні необхідно понад 470 тис. 854 га земель.

В Україні схвалили план гуманітарного розмінування сільгоспземель - зображення

В Україні схвалили план заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

Системно реалізувати план із розмінування сільгоспземель планують у дев'яти регіонах, які постраждали від широкомасштабного вторгнення.

"Обстеженню та в разі необхідності розмінуванню підлягає понад 470 тисяч 854 гектари земель. Це надзвичайно велика площа, навіть, якщо враховувати, що за результатами обстеження безпосередньо підлягатимуть розмінуванню значно менші обсяги. Тому нами розроблено чіткі та прозорі критерії пріоритетності розмінування – за щільністю забруднення та економічною доцільність очищення території", –

перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки, голова Міжвідомчої групи з питань гуманітарного розмінування Юлія Свириденко

Зазначається, що в першу чергу зусилля з розмінування будуть спрямовані на малозабруднені землі з багаторічними насадженнями, чи заплановані під посів овочевих та баштанних культур. Також ухвалили рішення, щодо проведення максимально широкої інформаційної та роз’яснювальної роботи серед населення щодо ризиків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами.

Схваленим планом передбачено гуманітарне розмінування Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.

Нагадаємо, на Київщині вже знищено майже майже 75 тис. вибухонебезпечних предметів. Всього з початку робіт фахівці очистили 21660,63 га території, з них 5057,58 га – с/г угідь, 61,29 га – акваторії водних об’єктів. Також піротехніки перевірили 2129 домогосподарств, 284 об’єкти, 1898,93 км автомобільних доріг, 1393,31 км ліній електропередач, 11,443 км газопроводу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.