Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні розпочався другий етап вакцинації від коронавірусу


З 22 березня стартував другий етап вакцинації українців проти COVID-19. По всій країні запрацювали 565 стаціонарних пунктів щеплень.

фото: Global Look Press

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов у ході брифінгу 22 березня нагадав, що згідно з  «дорожньою картою вакцинації» щеплення населення відбувається в 5 етапів. Якщо на першому етапі щеплювали людей з критичним ризиком інфікування: медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус та безпосередньо контактують із хворими на COVID-19, а також військовослужбовців ООС, які знаходяться на передовій, то вакцинація другого етапу охоплює людей з дуже високим ризиком інфікування коронавірусом:  це всі інші медпрацівники, які працюють не тільки у відділеннях для хворих на коронавірус, у тому числі сімейні лікарі.

Згодом з прибуттям нових партій вакцин до них приєднаються працівники соціальної сфери, працівники системи громадського здоров'я, а також люди старше 70 років, розповів очільник МОЗ та додав:

«Загалом протягом другого етапу вакцинації ми плануємо охопити максимальну кількість працівників первинної медичної допомоги, системи громадського здоров'я та людей, які задіяні в роботі соціальної сфери».

фото: КОДА

Відтепер щеплення проводять не лише мобільні бригади, а й стаціонарні пункти щеплень, яких усього в рамках другого етапу вакцинальної кампанії планується розгорнути більше 2500.

«Вони (стаціонарні пункти щеплень, – «Погляд») будуть розгортатися після того, як будуть надходити нові партії вакцин», – зазначив Степанов.

Також, за його словами, починаючи з 29-30 березня, МОЗ планує розпочати вакцинацію людей, старше 80 років, які попередньо записалися в чергу  вакцинації в додатку Дія, через контакт-центр МОЗ з питань COVID-19 або за допомогою сімейних лікарів, які формують відповідні списки. «Погляд» писав, як від ковіда вакцинуватимуть людей 80+.

Статистика щеплень від COVID-19

Усього від початку вакцинальної кампанії щеплено 111 025 людей, з них отримали 1 дозу – 111 024 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 1 особа. За минулу добу, 21 березня, було вакциновано 2 715 українців.

Станом на 21 березня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 309 826 людей. Дізнайтесь, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.

Нагадаємо, з 24 лютого в Україні триває вакцинація від коронавірусу вакциною Covishield від Oxford/AstraZeneca500 тис. доз якої було закуплено державним коштом.

«Погляд» повідомляв, що не через 28, а 90 днів після першої дози в Україні вводитимуть другу дозу вакцини Covishield/AstraZeneca. Адже доведено, що ефективність вакцини значно вища, якщо друга доза введена через 12 тижнів і більше після першої дози в порівнянні з інтервалом, що менший за 6 тижнів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.