Новини
Україна
Головні новини
Здоров'я

В Україні оновили протокол надання медичної допомоги при COVID-19


Відповідний наказ 17 вересня підписав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Документ передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування з урахуванням рекомендацій ВООЗ, міжнародного та вітчизняного досвіду.  

фото - unsplash.com

Національний протокол лікування коронавірусної хвороби розроблений виключно для медичних працівників. Оновлений протокол розміщено на офіційному сайті МОЗ та буде надісланий усім медичним закладам, які надають меддопомогу хворим на COVID-19, зазначають у МОЗ.

Що змінилось:

  • розширена схема використання глюкокортикоїдів,
  • визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії,
  • доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції,
  • конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб,
  • до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при коронавірусній інфекції.

Також згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та не має жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.

фото - unsplash.com

Наголошується, що ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.

В Україні станом на 18 вересня зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби. Загалом за час пандемії підтверджено 169 472 випадки захворювання на COVID-19, із них 3 468 летальних, натомість 75 486 пацієнтів одужало.

Раніше "Погляд" інформував, що в Україні дозволили продавати ліки через інтернет.

Дізнайтесь також, як в Україні безкоштовно отримати хірургічну допомогу.