В Україні оновили протокол надання медичної допомоги при COVID-19
Відповідний наказ 17 вересня підписав міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Документ передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування з урахуванням рекомендацій ВООЗ, міжнародного та вітчизняного досвіду.
Національний протокол лікування коронавірусної хвороби розроблений виключно для медичних працівників. Оновлений протокол розміщено на офіційному сайті МОЗ та буде надісланий усім медичним закладам, які надають меддопомогу хворим на COVID-19, зазначають у МОЗ.
Що змінилось:
- розширена схема використання глюкокортикоїдів,
- визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії,
- доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції,
- конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб,
- до протоколу повністю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при коронавірусній інфекції.
Також згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та не має жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.
Наголошується, що ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.
В Україні станом на 18 вересня зафіксовано 3 228 нових випадків коронавірусної хвороби. Загалом за час пандемії підтверджено 169 472 випадки захворювання на COVID-19, із них 3 468 летальних, натомість 75 486 пацієнтів одужало.
Раніше "Погляд" інформував, що в Україні дозволили продавати ліки через інтернет.
Дізнайтесь також, як в Україні безкоштовно отримати хірургічну допомогу.