Новини
Україна
Здоров'я
Технології

В Україні незабаром запустять електронні лікарняні


Електронні листи непрацездатності будуть певний час функціонувати паралельно з паперовими.

фото: freepik.com

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер у ході брифінгу 29 березня:

«Станом на зараз МОЗ спільно з партнерами, а це Міністерство соціальної політики, НСЗУ, Фонд соціального страхування, Пенсійний фонд України, громадська організація «Разом проти корупції», Фонд східна Європа, завершують розробку цільової моделі впровадження електронних листів непрацездатності. Тобто розробка функціоналу, який забезпечить запуск електронних лікарняних з повною інтеграцією в електронну систему охорони здоров’я».

Електронний лікарняний зможе отримати той пацієнт, який є в електронній системі охорони здоров’я, де є його історія звернень до лікаря.

«Ми маємо бачити, хто виписався, коли, який діагноз чи звертався він раніше до лікаря, чи він, умовно кажучи, вчора з’явився в системі й лікар просто по своєму бажанню виписує ці листи», –

зауважив Ярослав Кучер.

За його словами, для того, щоб знизити всі ризики, які пов’язані з підробкою листків непрацездатності, для МОЗ важливо, щоб це стало електронно. Він додав, що електронні лікарняні базуватимуться на медичному висновку про тимчасову непрацездатність.

фото: freepik.com

Як це працюватиме на практиці?

  1. Пацієнт звертається до лікаря.
  2. Лікар оглядає хворого та формує електронний медичний висновок у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я відповідно до категорії: наприклад, вагітність та пологи, професійне захворювання тощо.
  3. Через веб-інтерфейс медичної інформаційної системи вносяться дані в електронну систему охорони здоров’я.
  4. В електронній системі охорони здоров’я формується електронний листок непрацездатності для передачі по іншим зацікавленим органам.  
фото: freepik.com

Додамо, що раніше віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров інформував, що державний сервіс онлайн-послуг «Дія» чекає «поповнення»: у квітні там мають з'явитися нові цифрові продукти, у тому числі Дія ID – електронний підпис за «кілька кліків» та електронні лікарняні.

«У квітні ми запускаємо нові цифрові продукти в Дії. На Diia Summit. Це будуть революційні послуги, над якими команда Мінцифри працює 24/7», – підкреслив Федоров.

Дізнайтесь, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.

«Погляд» також писав, що очікує українців з переходом на електронні трудові книжки.

Читайте, коли Міністерство освіти і науки планує запустити систему електронного моніторингу працевлаштування випускників вишів.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.