#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Головні новини

В Україні хочуть виплачувати пенсії лише на банківські картки

30.03.2021 Оксана Кириленко 0

Мінсоцполітики планує внести 31 березня проєкт постанови про примусове переведення на картки всіх пенсіонерів з 1 вересня 2021 року.

Автор: Дмитро Скаженик

Виняток становлять люди з інвалідністю 1 групи, які не ходять, і ті, кому більше 80 років.

Про це повідомив генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський на своїй сторінці у Facebook.

Фото із Фейсбук сторінки Ігоря Смілянського

«Тобто пенсіонерам буде примусово відкритий рахунок (вгадайте, де?). Це в країні, де банки і банкомати наявні в 4% населених пунктів, і часто найближчі на відстані в 50-60 км. Як вам ідея запровадити таке в коронавірус, коли транспорт до цього банку нормально не ходить? Зараз звичайно з інтерчендж в селі розберемося, і Apple Pay там попре, благо біткойни вже в наявності», - обурюється Смілянський.

Директор «Укрпошти» уточнює, що згідно з постановою, оплатить доставку грошей до села з банку, якщо не зможе туди доїхати, сам пенсіонер.

І якщо постанову приймуть, то «Укрпошті» доведеться скоротити більш як 10 000 листонош, а отже, бюджет отримає менше ЄСВ, ПДФО та буде виплачувати допомогу по безробіттю ы субсидії звільненим більше, ніж економія (розрахунки теж навів) на тариф на доставку пенсій.

Про яку постанову мова

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики підготувало проєкт урядової постанови "Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України".

Там пропонується запровадити конкурсний відбір з виплати та доставки пенсій та грошової допомоги для операторів поштового зв’язку. З переможцями такого конкурсу будуть укладені договори про виплату та доставку пенсій, грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів.

Для забезпечення доставки пенсій уповноважений банк на договірних засадах може залучати операторів поштового зв’язку. Оплата послуг з доставки додому проводитиметься одержувачами самостійно.

https://www.slideshare.net/OleksandrBilous/822-245321135

Нещодавно міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю РБК-Україна повідомила, що "сьогодні доставка однієї пенсії коштує в середньому 60 гривень, з підвищеними тарифами буде коштувати більше 100 гривень".

Як повідомляв «Погляд», «Укрпошті» заборонили підвищувати тарифи. «Погляд» розповідав, що на Вишгородщині листоноша привласнювала людські кошти.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.