Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні хочуть тренувати собак для виявлення хворих на COVID-19


МВС розглядає можливість впровадження превентивного проєкту з відповідної підготовки службових собак.

Фото: pixabay.com

Органи системи МВС щоденно виконують свої завдання, пов’язані із забезпеченням правопорядку, протидією злочинності, ліквідовують наслідки надзвичайних подій, незважаючи на загрозу здоров’ю і навіть життю.

Як повідомляється на сайті МВС,

за час пандемії інфікувалося понад 6000 працівників системи МВС, при чому 16 із них померли.

На переконання заступниці міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, задля забезпечення стабільності та безпеки вкрай важливо мобілізувати зусилля, аби вивчати передові європейські практики.

Вебінар про собак-нюхачів

Тож у понеділок, 5 жовтня, доцент ветеринарного факультету університету Гельсінкі Анна Гієльм-Бйоркман провела організований консультативною місією ЄС (EUAM) вебінар, як правильно тренувати собак-нюхачів для виявлення людей з ознаками COVID-19. Окрім представників МВС, вебінар прослухали українські правоохоронці з Нацполіції, ДПС, митники та співробітники МОЗ.

На вебінарі розповідалось про роботу собак-нюхачів, які зараз трудяться в аеропорту Гельсінкі. Тварин спеціально навчили виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках прибуваючих пасажирів.

Виявляється, собаці досить і 10 секунд, щоб помітити людину з ознаками коронавірусу. Після цього пасажиру пропонують безкоштовне тестування на COVID-19 у медцентрі аеропорту.

Експерименти вчених із собаками

Вперше цей превентивний інструмент боротьби із пандемією почали використовувати у Фінляндії наприкінці вересня. Пізніше фінським досвідом скористалися й інші групи дослідників, зокрема із Франції та Великої Британії, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус.

Нагадаємо, у квітні «Погляд» писав про те, що вчені збираються навчити собак винюхувати коронавірус у людей. Проте тоді науковці ще не знали, чи має COVID-19 специфічний запах, а отже, чи є потенціал використання собак в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Також ми розповідали про вчених з Університету ветеринарної медицини Ганновера, які вирішили перевірити, чи можливо використовувати собак для запобігання поширенню COVID-19 у місцях великого скупчення людей, наприклад, в аеропортах або на стадіонах. Результати дослідження були вельми позитивними: собаки змогли визначити інфікованих коронавірусом з точністю майже 83%.

Фото: Службові собаки митниці

Чотирилапі захисники

По завершенні вебінару Тетяна Ковальчук зауважила, що досвід ЄС у цій сфері є дуже важливим.

«Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи - вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в державній прикордонній службі, і в Національній гвардії», – зазначила Ковальчук.

До речі, «Погляд» розповідав, що завершився спецкурс первинної підготовки 12 нових кінологічних команд митниць Держмитслужби та трьох нових кінологічних команд Департаменту з пошуку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, зброї та набоїв до неї, тютюнових виробів, грошових знаків у вигляді банкнот.

Також ми повідомляли, що чотирилапі «поліцейські» ефективно розшукують зниклих людей, а також виявляють вибухівку, зброю, наркотики тощо.