#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

В Україні двома дозами щеплено одну особу

17.03.2021 Надiя Проценко 0

Таким чином людина пройшла повний курс вакцинації від COVID-19.  

Нею стала лікарка, яка працювала за контрактом у Мальдівській республіці, де і отримала перше щеплення вакциною AstraZeneca (Covishield), повідомляють у МОЗ.

Вакцинальна кампанія в Україні триває з 24 лютого. Саме тоді було завезено 500 тис. доз вакцини CoviShield, розроблену Oxford/AstraZeneca.

Станом на 17 березня в Україні, за даними «Коронавірус інфо», 71 923 особи щеплено від коронавірусу, з яких одну особу – двома дозами.

«9840 осіб щеплено проти COVID-19 за добу 16 березня 2021 року в Україні, з них вакциновані однією дозою 9839 осіб, завершено вакцинацію (2 дози) однієї особи», – йдеться у дописі.

Скільки щеплень за добу зроблено в регіонах:

Вінницька область – 480 щеплень;

Волинська область – 130 щеплень;

Дніпропетровська область – 390 щеплень;

Донецька область – 640 щеплень;

Житомирська область – 170 щеплень;

Закарпатська область – 160 щеплень;

Запорізька область – 250 щеплень;

Івано-Франківська область – 610 щеплень;

Київська область – 440 щеплень;

Кіровоградська область – 240 щеплень;

Луганська область – 460 щеплень;

Львівська область – 590 щеплень;

м. Київ – 840 щеплень;

Миколаївська область – 270 щеплень;

Одеська область – 450 щеплень;

Полтавська область – 470 щеплень;

Рівненська область – 260 щеплень;

Сумська область – 340 щеплень;

Тернопільська область – 600 щеплень;

Харківська область – 370 щеплень;

Херсонська область – 700 щеплень;

Хмельницька область – 280 щеплень;

Чернівецька область – 190 щеплень;

Чернігівська область – 340 щеплень;

Черкаська область – 170 щеплень.

Як бачимо, найбільше щеплень за минулу добу зроблено у місті Києві (840 щеплень).

За весь період вакцинальної кампанії найбільша кількість щеплених у Донецькій області (6 284 щеплення), а найменша – у Житомирській області (1 441 щеплення).

Після щеплення

У МОЗ нагадують, що після щеплення організм напрацьовує імунітет щонайменше три тижні. Як показує аналіз даних клінічних досліджень, ефективність вакцини після одноразової стандартної дози становить 76% з 22 по 90 день. Рівень антитіл зберігається протягом цього періоду з мінімальним зниженням.

Проте навіть через три тижні після введення другої дози вакцини існує невелика вирогідність захворіти на COVID-19. Але в такому випадку захворювання перенесеться легко і без ускладнень.

Зверніть увагу, що загальна слабкість або підвищення температури − це звичайна реакція на вакцину проти COVID-19. Ці симптоми зникають через кілька днів після вакцинації. Однак якщо з’явились характерні симптоми захворювання на COVID-19 (висока температура, постійний кашель, втрата нюху чи смаку), слід звернутися до лікаря.

Нещодавно головний санітарний лікар України Віктор Ляшко пообіцяв, що до кінця року провакцинують усіх охочих українців. Читайте, як записатися в електронну чергу на вакцинацію від COVID-19.

«Погляд» також повідомляв, що британський штам коронавірусу підтверджений ще у двох областях України.

Ідюстрації: скріни з відео Олександра Скічка

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.