Новини
Україна
Україна-суспільство

В Україні кількість безробітних збільшилася на 59%


Станом на 12 жовтня в Україні офіційно зареєстровано 427 тисяч безробітних. А це на 159 тисяч більше, аніж на цю ж дату 2019 року

Фото з відкритих джерел

Про це повідомив Державний центр зайнятості на запит Радіо Свобода.

З початку карантину, тобто з 12 березня, по 9 жовтня статус безробітного отримали 525 тисяч людей – у ДЦЗ цей показник оцінюють як на 53% вищий, ніж за такий самий період торік.

У центрі зазначають, що суттєве зростання кількості безробітних спостерігалося в Київській, Одеській, Закарпатській, Львівській областях та м. Києві (в 1,8–2,8 раза). При цьому в Луганській, Сумській, Дніпропетровській, Черкаській та Вінницькій областях кількість безробітних зросла на 32–38%.

«Станом на 12 жовтня на одну вакансію претендувало шестеро безробітних (на відповідну дату минулого року – 3 особи)», – підсумовує відділ комунікацій Державного центру зайнятості.

Найбільш потрібні вакансії

  • кваліфіковані робітники з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, слюсар аварійних робіт, робітник комплексного обслуговування й ремонту, монтер колії, пекар, маляр)
  • робітники обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, оператор, машиніст котельної, водій тролейбуса, водій трамвая, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача)
  • працівники сфери торгівлі і послуг (продавець, кухар, охоронник, помічник вихователя, офіціант, бармен, поліцейський, перукар)
  • професіонали (вчитель, вихователь, викладач закладу вищої освіти, педагог-організатор, інспектор, інженер, провізор, лікар, психолог, економіст, керівник музичний);
  • некваліфіковані працівники (підсобний робітник, прибиральник службових приміщень, двірник, вантажник, робітник з комплексного прибирання будинків, укладальник-пакувальник, комірник, сторож, кухонний робітник);
  • фахівці (медична сестра, бухгалтер, фармацевт, майстер виробничого навчання, електрик, механік, електромеханік, фельдшер, інструктор з фізкультури, технік);
  • керівники і менеджери (менеджер із збуту, головний бухгалтер, керівник гуртка, майстер, начальник відділу поштового зв’язку, завідувач господарства).

Раніше «Погляд» пиcав про додаткову допомогу для ФОПів та малозабезпечених родин: що варто знати.

Також ми розповідали про дані експрес-випуску Державної служби статистики. В ньому зокрема йшлося, що за результатами обстеження робочої сили в ІІ кварталі 2020 року кількість зайнятого населення у віці 15 років і старше становила 15,7 млн осіб. Кількість безробітного населення віком 15 років і старше склала 1,7 млн осіб.