#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Головні новини
Україна-суспільство

В Україні – 1,7 млн безробітних

25.09.2020 Наталія Головаш 0

Працюють – 15,7 млн українців у віці від 15 років і старше.

Фото: pixabay

В експрес-випуску Державної служби статистики йдеться, що у ІІ кварталі 2020 року рівень зайнятості населення, починаючи з працівників віком від 15 років, становив 49%, а серед населення віком 15–70 років – 55,2%. При цьому рівень безробіття серед людей від 15 років і старше складав 9,8%. Серед робочої сили віком 15–70 років рівень безробіття трошки вищий – 9,9%.

Рівень зайнятості або безробіття визначаються як відношення кількості зайнятого/безробітного населення віком 15 років і старше до постійного населення зазначеного віку чи відповідної соціально-демографічної групи.

Тобто, наголосимо, у травні-серпні працювали лише 49% дорослого населення України.

Як повідомляв «Погляд», за період карантину безробітними стали 444,4 тис. громадян. Втім, у Державному центрі зайнятості відмітили, що останнім часом зростання кількості зареєстрованих безробітних зупинилося. Так, у квітні статус безробітного отримали 149 тис. осіб, у травні їхня кількість становила 97 тис., у червні – 75 тис., у липні – 68 тис. 

У липні ми розповідали, що Мінекономіки затвердило новий Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності.

«Погляд» також інформував, що Державний центр зайнятості звітує і про те, що з початку року працевлаштовано понад 409 тис. громадян, зокрема за період карантину (з 12 березня по 28 серпня) – 260 тис.

Найбільше українців знайшли роботу в сільському господарстві – 45% від усіх працевлаштованих, далі – переробна промисловість (14%) та сфера торгівлі (13%).