Суспільство

В Обухові містян агітували створювати ОСББ

15.02.2019 Кочкина Марина 0

Тема  енергоєфективністі в житлово-комунальній галузі  досить актуальна в наш час. Днями  в Обухові пройшла роз’яснювальна зустріч для жильців будинків у якій йшлося про переваги ОСББ у боротьбі за комунальні заощадження. Не секрет, що  багато наших житлових осель, які створені ще за радянських часів, не відповідають  сучасним  нормативним вимогам.   В таких будинках, під час спеціальних замірів, фахівці фіксують чималі тепловтрати з причин застарілої опалювальної системи, особливостей несучих конструкцій (стін), горищ, підвальних приміщень, сходових клітин, а також вхідних дверей в сам під’їзд.  Трапляється, що останні, не виконують  однієї зі своїх головних функцій - не зберігають будинкове тепло. На заході обухівчанам розповідали про с особливості  проекту ЄС ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоєфективних рішень» (НOUSES), а також про Фонд енергоефективності , що створюється в цьому році в Україні. Планується, що ця програма функціонуватиме у державі щонайменше 3 роки.  Вона діятиме лише для будинків, створених до 2006 року. Чимало уваги на зустрічі приділили питанню створення ОСББ.
     « Створити потрібно ОСББ і почати думати за свій будинок як власники, а не просто як користувачі. Якщо жителі не будуть керувати своїм житлом, то це робитиме  за них держава. Зазначив Михайло Трач (учасник презентаційної зустрічі»  
              Торкнулись і питання підтримки міської влади при створенні ОСББ і,  а також які необхідні кредити можна отримати для термомодернізації та оновлення будинків. Обухівчанам  розповіли про те, як вже сьогодні можна економити кошти за комунальні послуги до 60%. За словами представників міської ради, які вивчали це питання на січневій презентації проекту в столиці, це можливо лише за умов створення ОСББ.
    « Кредити на модернізацію будинків їхні співвласники можуть  отримати в декількох вітчизняних банках, враховуючи відсоткову вигідність у кожній фінансовій установі. ( Михайло Трач)
На заході обухівчани мали змогу задати свої питання щодо роботи програми. Чимало з них торкалось платоспроможності по кредитуванню, адже багато людей переживає, що не зможуть це зробити. Є чимало пенсіонерів та малозабезпечених громадян.
     « Якщо в будинку більше 50 % мешканців отримують субсидії, то за програмою, Євросоюз компенсує ще 20 % від суми кредиту. Також існують і додаткові програми співфінасування  від міської ради. В цілому це може значно покрити розмір кредиту на модернізацію житлових будівель,  підкреслив Михайло Трач
Програма передбачає проведення комплексного енергоаудиту кожного будинку,  мова йде про підрахунок           тепловтрат житлових осель.
        «Якщо  будинок у досить поганому стані і потребує комплексного оновлення, то є програми, які дозволять заощадити до 70  % коштів, що включатимуть повну заміну проводки  в загально будинкових межах, або навіть заміну склопакетів у квартирах мешканців за програмою Фонду енергоєфективності.   
         Нашою  ж головною задачею було донести до людей інформацію, що такі програми і такі можливості є. На сьогодні  чимало людей до кінця не усвідомлює, що тарифи  із часом будуть лише рости і ніякий популізм політиків при владі, на жаль, не зменшить розмір наших платіжок – підкреслив Михало Трач.