Україна
Події

В МВС заявили, що масові повідомлення про "мінування" надходять з Росії

У відомстві зазначають, що фейкові повідомлення про замінування різних об’єктів надходять з тимчасово непідконтрольних Україні територій або з Росії.

В МВС заявили, що масові повідомлення про

Як зазначили у пресслужбі МВС, початок 2022 року став справжнім випробуванням не лише для правоохоронних органів, які негайно реагують на всі такі повідомлення, а й для учнів, батьків і педагогічних колективів освітніх закладів.

Так, на сьогодні вже надійшло 339 повідомлень про нібито замінування, тож правоохоронцям довелося перевірити 3 183 об’єкти.

"Сьогодні ми можемо впевнено констатувати: серія псевдозамінувань є нічим іншим, як елементом гібридної агресії та спланованою інформаційною операцією. Мета цього інформаційного тероризму – тримати українців у напрузі та вселити невпевненість у власній безпеці, і зробити це не так терористичним актом, як можливістю, що подібне може статися. Тому головне – зберігати спокій", – йдеться у заяві МВС.

Окрім цього, у відомстві наголосили, що знають про те, що псевдоповідомлення про замінування надходять із тимчасово непідконтрольної території України або з Російської Федерації, та нагадали, що завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності згідно зі статтею 259 ККУ карається позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

Раніше стало відомо, що анонім, який назвав себе росіянином, повідомив про "замінування" усіх шкіл та ТРЦ у місті Бровари. Зловмисник погрожував підірвати вибухівку, якщо йому не переведуть 2 мільйони гривень.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.