В Київському театрі "Романс" презентували проект «Захистимо пам'ять-Erinnerung bewahren»
У Київському академічному музично-драматичному циганському театрі "Романс" 18 травня 2019 року відбулась пресконференція присвячена церемоніям відкриття місць пам'яті убитим ромам, а також актуальній ситуації щодо життя ромів в Україні.
Впродовж червня відбудуться церемонії відкриття трьох місць пам'яті, присвячених убитим ромам – у смт Іванопіль, с. Калинівка та с. Дівошин Житомирської області.
Проект «Захистимо пам'ять» підтримується Міністерством закордонних справ Німеччини під патронатом Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту.
Пресконференцію представники ФРН: д-р Ернст Райхель, посол Німеччини в Україні, Романі Розе, голова Ради німецьких сінті та ромів, та Ігор Крикунов, директор театру "Романс", народний артист України.
Уве Ноймеркер, директор Фонду Меморіал убитим євреям Європи, представив проект. Михайло Тяглий коротко окресив історичний контекст, який спричинив масові убивство ромів в період нацистської окупації України під час Другої світової війни.
Представники українського ромського громадського сектору в Україні Земфіра Кондур та Володимир Яковенко говорили про актуальну ситуацію ромів в Україні, їх дискримінацію та насильницькі дії щодо них. Зокрема наголошували, що наше суспільство повинне навчитися ставитися до ромів як своєї частини, а історію ромів бачити як свою історію, складову історії України, європейської і світової історії.
Фото: Анна Войтенко
Довідково:
Проєкт «Захистимо пам’ять» – відкриття місць пам’яті жертвам геноциду євреїв та ромів часів Другої світової війни. У червні 2019 р. у рамках проекту «Захистимо пам’ять» Erinnerung bewahren - Захистимо пам’ять відбудуться церемонії відкриття шістьох місць пам’яті із загалом 17-ти, що споруджені у 13-ти населених пунктах України.
Проект, що фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини з 2010 р., поставив собі за мету висвітлити забуті сторінки геноциду євреїв і ромів в Україні та захистити поховання жертв.
Джерела