Ірпінь
Кримінальні новини
Війна з Росією

В Ірпені за час окупації вбили щонайменше 269 людей

Правоохоронці опитали близько 1,5 тисячі потерпілих та свідків для збору доказів воєнних злочинів росіян.

В Ірпені за час окупації вбили щонайменше 269 людей - зображення

В Ірпені, який був у ворожій окупації понад три тижні, виявили 269 загиблих. Тіла вбитих внаслідок збройної агресії людей вже ексгумали та направили на судово-медичну експертизу, повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що для збору доказів воєнних злочинів росіян правоохоронці опитали близько 1,5 людей, з них 987 потерпілих і 510 свідків та очевидців подій, які відбувалися під час окупації. Також правоохоронці провели понад 7000 оглядів пошкоджених та зруйнованих об’єктів житлового фонду та цивільної інфраструктури, а також 451 огляд місць подій для встановлення обставин вчинення кримінальних правопорушень.

До слова, для належного збору доказів і розслідування воєнних злочинів була створена спеціальна міжвідомча слідча група. Зокрема, в межах розслідування призначено 463 судові експертизи. Також з використанням технології MAXAR проводиться аналіз фотознімків окупованого Ірпеня з космосу.

"Уся ця робота проводиться для притягнення до відповідальності військовослужбовців окупаційних сил. Однак не менш важливим є і виявлення та документування таких правопорушень, як колабораційна діяльність, мародерство, коригування ворожих обстрілів тощо. Тож у фокусі перебувають і місцеві жителі, котрі співпрацювали з окупантами", –

Урядовий портал

Нагадаємо, у пристоличному регіоні знайшли тіла більше, ніж 1300 цивільних жителів, яких вбили російські окупанти. Також днями Київщину відвідала незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування злочинів, вчинених рф в Україні. Також у травні на Київщині виявили тіла ще двох вбитих окупантами мирних жителів. Наразі поліцейські Київщини вже виявили та оглянули 1290 тіл громадян, які загинули під час бойових дій в області. Зокрема, днями на Київщині знайшли масове поховання: серед вбитих – громадянин Чехії.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.