Культура
Новини світу
Україна-суспільство
За кордоном

В європейських бібліотеках відкриють "українські книжкові полки"

Перші українські книжкові полички з’явилися в Австрії, Латвії, Нідерландах та Франції.

В європейських бібліотеках відкриють
Фото: ОП

У бібліотеках Європи планують відкрити "українські книжкові полки". Даний проєкт вже підтримали 10 країн Старого Світу, повідомляє Офіс президента.

Наразі перші українські книжкові полички вже з’явилися в Австрії, Латвії, Нідерландах та Франції. Крім того проєкт стартував в Естонії, Литві, Словаччині, Туреччині, Чехії та Швеції. Також у найближчому майбутньому стенди з українською літературою мають з’явитися в мережі міських книгозбірень Відня.

Проєкт "Українська книжкова поличка" передбачає поширення української літератури в оригіналі та перекладах у провідних бібліотеках світу. Також завдяки появі українських книжок на полицях європейських книгозбірень вимушені переселенці за кордоном тепер зможуть взяти книжку рідною мовою собі чи дитині.

До слова, проєкт був запланований ще до початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Зокрема, раніше в межах проєкту "Українська книжкова поличка" в Паризькому Центрі Помпіду з’явилося близько 40 книг англійською та французькою мовами про культуру, природу та мистецтво України. 

Нагадаємо, на Київщині планують створити маршрути пам'яті війни.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.